Ватерполисти Црне Горе побиједили Јапан

Ватерполисти Црне Горе пласирали су се у осмину финала Свјетског првенства у Дохи побједом над Јапаном 13:11 (3:2, 2:3, 4:0, 4:6) у посљедњем мечу групне фазе.

Након дуела између Србије и САД, који почиње у 15 и 30, знаће се са које позиције ће наш тим ући и против кога играти у нокаут фази.

“Ајкуле” су страховале и дрхтале двије четвртине, у трећој доминирале, што је, испоставило се, било довољно да се сломи отпор ривала.

Црна Гора је сигурно ушла у меч, головима Укропине и Вујовића, повела 2:0 и изгледало је да неће имати проблема да оправда статус фаворита.

Али, није било тако. Јапан се брзо вратио, након осам минута било је 3:2 за „ајкуле“, да би у другом минуту друге четвртине наш тим био у заостатку – 3:4.

И од тада је почела зебња да у Дохи може да се догоди чудо. Јапанци су код вођства 5:4 имали напад за плус два, срећом нису га реализовали, да би Перковић из контре погодио за 5:5.

То је био резултат на крају друге четвртине, захваљујући Тешановићу, који је одбранио зицер у посљедњем нападу ривала.

Црна Гора је послије дуго времена након два минута и 10 секунди игре у трећем периоду, голом Матковића, а након више пропуштених прилика, Бргуљан је прецизном дијагоналом погодио за 7:5 три и по минута прије краја тог дијела и комплетирао серију 3:0 којом је утакмица ушла у мирније воде.

А када је Мршић изборио и реализовао петерац за 8:5, па Попадић био прецизан за 9:5 изгледало је да је све готово уочи завршних осам минута.

Међутим, поново су „ајкуле“ стале, дозволиле противнику да за четири минута постигне три гола, док је на другој страни погодио само Укропина лобом на истеку напада, па је Јапан стигао на неугодних 10:8.

Матковић је три и по минута прије краја реализовао играча више за 11:8, Бргуљан, који се истакао одличном дефанзивом, промашио петерац и прилику да стави тачку.

Неизвјесност је продужена, Јапан је смањио на 11:9, па на 12:10, да би Матковић четвртим поготком за 13:10 коначно отклонио дилеме.

Душан Матковић је са четири гола био најефикаснији, три је постигао Алекса Укропина, два Владо Попадић, по један Драшко Бргуљан, Мирослав Перковић, Марко Мршић и Јован Вујовић.