У Игалу одржан 8. Карате куп Гранд при Монтенегро

Каратисти „Зете“ подигли су трофеј намјењен најбољој екипи 8. Међународног карате турнирa Гран при Монтенегро у Игалу. Такмичари „Зете“ наступ у Игалу су завршили са 18 златних, осам сребрних и пет бронзаних медаља. „Омладинац“ из Подгорице је освојио друго мјесто са 17 златних, двије сребрне и шест бронзаних медаља.

Побједничко постоље комплетирао је колашински „Горштак“ са осам златних, четири сребрне и једном бронзаном медаљом.

Каратисти „Бијеле“ са седам златних, једном сребрном и девет бронзаних завршили су на четвртом мјесту, док је пети био „Шотокан тим“ Херцег Нови са седам златних и двије бронзане медаље.

Међу десет најбољих су још „Шампион“ Никшић (6з,3с,8б), „Улцињ“ (5з,9с,6б), „Херцеговац“ (4з,4с,8б), „Будућност“ (4з,3с,1б) и „Рис“ (4з,1с,4б).

Традиционални турнир окупио је 419 такмичара из 45 клубова и шест држава.

Организатори турнира били су карате клубови „Бијела“ и „Темпо“, а покровитељи Општина и Туристичка организација Херцег Нови.