TROFEJ KUPA MIMOZE PRVOLIGAŠU

Uprkos nepovoljnim vremenskim prilikama, danas je na stadionu FK Arsenal u Tivtu odigrana utakmica 42. Mimoza kupa između FK Igalo 1929 i OFK Petrovac. Trofej je pripao ekipi Petrovca, koja je savladala tim Igala 1929 rezultatom 4:1.
Strijelci: Vukčević u 30., Rudović u 31., Mikijelj u 66. i Marković u 72. minutu za Petrovac, dok je strijelac jedinog gola za Igalo Grbović u 13. minutu.

Prije početka meča igračima i sportskim radnicima oba kluba obratio se sekretar za društvene djelatnosti i sport Opštine Herceg Novi, Darko Klasić, koji je i otvorio 42. Mimoza kup.
Za najboljeg igrača proglašen je kapiten OFK Petrovac Marko Marković, a pehar njemu i pobjedničkom timu uručila je Lidija Vukčević, predstavnica Opštine Herceg Novi koja je pokrovitelj turnira.

Takmičenje, kao najstarija sportska manifestacija u okviru Praznika mimoze, održava se od 1973. godine sa prekidima u organizaciji FK Igalo. Treba reći i da je to najstarije fudbalsko takmičenje u zimskom pripremnom periodu u regionu. U želji da se tradicija ne prekida, a zbog epidemioloških mjera, organizator je odlučio da se u okviru takmičenja održi samo jedna utakmica. Zbog vremenskih uslova, utakmica je odigrana u Tivtu.

Ekipe su nastupale u sledećem sastavu:

OFK Igalo 1929: J. Perović, Pajović, Bakrač, Grbić, Petrović, Koprivica, Roganović, Mitrović, Li, Maraš, M. Perović. Igrali su još: Raičević, Dabović, Bogdanović, Vučić, Redžović, Kosać i Popović. Trener ekipe Marko Vidojević.

FK Petrovac: Đurović, Vojvodić, Vasović, Mugoša, Medigović, Pepeljak, Đurđević, Rudović, Merdović, Zvrko, Vukčević. Igrali su i: Popović, Savović, Bracanović, Marković, Malveđi, Bašić, Misa, Tačibana, Divanović, Mikijelj i Bumbar. Trener Nenad Vukčević.

Sudija: Nenad Rzentić iz Bara.