Tri medalje i dva rekorda za talentovanog Viktora Jančića

Talentovani atletičar, Novljanin Viktor Jančić (2013. godište), član Atletskog kluba Sanja iz Bara, učestvovao je tokom vikenda na dva međunarodna atletska takmičenja u Beogradu, oborio  državni rekord Crne Gore i osvojio tri medalje.

Viktor inače radi u Herceg Novom sa trenerom Milutinom Govedaricom, do sada je četri puta proglašen za najuspješnijeg atletičara za 2013. godište ali na ovo takmičenje je otišao bez pripreme pošto vremenske prilike nisu dozvoljavale da trenira.

Na Međunarodnom atletskom takmičenju VI miting budućih šampiona Partizan, Viktor Jančić je u disciplini trčanje na 150m oborio sopstveni državni rekord -23.63 i osvojio treće mjesto od ukupno 32 učesnika. U disciplini na 50 metara oborio je lični rekord 7.98 i osvojio drugo mjesto od ukupno 44 učesnika

Samo dan kasnije, u nedelju 25. decembra, Viktor je na Novogodišnjem mitingu Crvena zvezda, još jednom oborio svoj lični rekord u disciplini 50 metara, postavljen samo dan ranije, i stazu istrčao za 7,95. Ovog puta okitio se bronzom jer je zauzeo treće mjesto među 66 učesnika.