
Odbornici lokalnog parlamenta nastaviće sutra, 1. jula od 10 časova devetu redovnu sjednicu Skupštine Opštine Herceg Novi.
Nastavku sjednice lokalnog parlamenta, prethodiće kolegijum predsjednika Skupštine u 9 časova i 30 minuta. Na dnevnom redu devete redovne sjednice, pod tačkom izbori I imenovanja, preostalo je usvajanje odluke Odbora direktora preduzeća Vodovod i kanalizacija o imenovanju Olivere Doklestić za izvršnog direktora, kao i imenovanje novih članova Skupštine KK Primorje.
Podsjećamo, u okviru objedinjene rasprave 25. juna, odbornik Demokratske Crne Gore Zoran Lazarević predložio je usvajanje zaključka koji bi vratio odluku Odboru direktora preduzeća Vodovod i kanalizacija na ponovno razmatranje i usklađivanje sa Zakonom o privrednim društvima i pravosnažnom presudom Osnovnog suda. Međutim, zaključak nije usvojen, jer je 12 odbornika glasalo protiv, 10 za, dok je sedam odbornika bilo uzdržano, nakon čega su odbornici Demokratske Crne Gore i Nove srpske demokratije napustili sjednicu lokalnog parlamenta, te nije bilo kvoruma za dalji rad.




