Stonoteniske nade Vučetić i Božović na ETTU turinuru za mlade u Sarajevu

U Sarajevu je juče završen petodnevni stonoteniski turnir Evropske stonoteniske asocijacije (ETTU) za mlade igrače, na kojem su pravo nastupa imali stotonoteniseri do 13 i do 15 godina.

U sastavu crnogorske reprezentacije na turniru su učestvovali Novljani Milan Vučetić (10) i Kalina Božović (11) iz STK “Novi”, koji su se takmičili u kategorijamsa U 13 i U 15. Iako ubjedljivo najmlađi, u veoma jakoj konkrenciji u ekipnoj kategoriji do 13 godina zauzeli su peto mjesto (poeni su odlučivali da ne uzmu medalju), a poraženi su 5:4 od para iz Bosne i Hercegovine.

U pojedinačnom dijelu Milan Vučetić je u konkreciji do 13 godina osvojio prvo mjesto u B finulu (B finale je dio kostura na turniru za igrače koji nisu uspjeli da se plasiraju  na glavni kostur), pobjedivši 3:1 igrača iz Hrvatske. Kalina Božović, koja je registrovana za “Budim” iz Berana, završila je grupu sa jednom pobjedom i dva poraza.

Crnogorsku reprezentaciju predvodili su selektorka Dijana Zonjić i treneri Saša Vuletić (trener ekipe “Novi”) i Igor Katić.