SREDNJOŠKOLCI IZ HERCEG NOVOG NAJBOLJI U FUDBALU

U toku su regionalna takmičenja u okviru Školskih sportskih igara Crne Gore. Na takmičenjima koja su minule sedmice većinom održana u Herceg Novom, najuspješniji su bili učenici iz Bara i Herceg Novog.

U takmičenju za srednje škole, učenici Lidije Rakočević iz SMŠ “Ivan Goran Kovačić” pobjednici su u muškoj i ženskoj konkurenciji u fudbalu. Muškarci su pobjedili ekipu SMŠ “Mladost“ iz Tivta rezultatom 3:2. U ekipi hercegnovskih srednjoškolaca koja je osvojila prvo mjesto, igrali su: Aleksandar Kulinović, Branko i Boško Borovnica, Radovan Đuković, Nikola Kosać, Nikola Popović, Uroš Kovačević, Stefan Kulinović i Miloš Đurđević. Pored njih, na završni turnir u fudbalu plasirale su se i učenice SMŠ “Ivan Goran Kovačić”: Ana Krivokapić, Anastasija Papračanin, Tamara Milović, Jelena Vujičić, Milica Živanović, Sara Rakočević i Anđela Goranović.

Ekipa Gimnazije “Niko Rolović” iz Bara je osvojila prvo mjesto na takmičenju u košarci. U polufinalu Barani su pobjedili ekipu Srednje škole “Ivan Goran Kovačić”, a u finalu i srednju mješovitu školu “Mladost“ 79:41. Košarkašice iz SMŠ “Ivan Goran Kovačić“ su pobjedle barsku gimnaziju 51:15. Plasman u finale su izborile: Sanja Pavlović, Jovana Kojčinović, Jelena Bulajić, Bojana Radnjić, Aleksandra Rečević, Andrea Brkić, Kristina Ilić, Iva Jeftović, Ivana Ječmenić, Jovana i Jelena Radosavljević. Trener ekipe je Lidija Rakočević.

U okviru takmičenja u Baru odigran je i turnir u odbojci za srednje škole. Obje titule za muškarce i djevojke, a samim tim i plasman na školsko Prvrenstvo Crne Gore osvojila je ekipa Gimnazije “Niko Rolović”.

Pored srednjoškolaca, i osnovci su imali regionalno takmičenje u fudbalu, na kome su najbolji bili učenici OŠ „Blažo Jokov Orlandić“. U finalu je ekipa iz Bara 1:0 pobjedila ekipu OŠ “Savo Ilić” iz Kotora. U ženskoj konkurenciji pobjednik je ekipa Druge osnovne škole Budva koja je, poslije nerješenog rezultata 3:3, na penale pobjedila 3:1 djevojke iz OŠ “Dašo Pavičić”.

U košarci za dječake kod osnovaca, ekipa škole „Jugoslavija“ iz Bara pobjedila je ekipu OŠ “Dašo Pavičić“ 65:31.
Kod košarkašica plasman na Prvenstvo Crne Gore izborile su učenice Osnovne škole “Milan Vuković”.

Kad je riječ o atletici, iz Herceg Novog se na Prvenstvo učenika Crne Gore plasirao u bacanju kugle Ilija Tomanović učenik OŠ “Ilija Kišić”, sa daljinom od 11 metara.

Održano je i regionalno prvenstvo u šahu. U konkurenciji tri ekipe pobjednik je OŠ “Anto Đedović”iz Bara, druga je ekipa OŠ “Dašo Pavičić” koja je bila predstavnik Herceg Novog, i treća ekipa Druge osnovne škole iz Budve. Za šahovsku ekipu OŠ “Dašo Pavičić “su igrali: Ana Zgogurina, Balša Ilić, Jovan Mirković i Vojin Ružičić, rezervni igrač je bila Sara Lješković, a trener je profesor Stevo Obradović.

Prvenstva Crne Gore će biti održana krajem novembra i početkom decembra ove godine.