SP U20: Opomena „azura“ Crnoj Gori pred četvrtfinale

U poslednjoj utakmici grupnog takmičenja A grupe Svjetskog prvensta u Bukureštu Omladinska Vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači rođeni 2003 godine i mlađi, poslije velike borbe i neizvjesne završnice, poraženi su od Italije sa 9:7 (3:2, 3:2, 1:2, 2:1). Zahvaljući pobjedama u prva dva kola izabranici Petra Radanovića plasirali su se u četvrtfinale, ali ”azuri “ su opomenuli Marka Mršulju i saigrače pred odlučujuće susrete za medalju.
Već na startu je bilo jasno da, i pored dva poraza na startu, sa Italijnima neće biti lako. U prvih 16 minuta rezultat je bio 6:4 za Italiju. Strijelci za Italiju bili su Kandemi (dva), Faralia, Balzarini (dva), De Simon. Strijelci za Crnu Goru bili su Vukićević, Stevović (dva) i Mršić.
Kao i juče protiv Hrvatske, reprezentacija Crne Gore je i protiv “azura “ nastojala da anulira prednost. Preko Matije Sladovića i Danila Stupara, Crna Gora je stigla do izjednačenja 6:6, a minimalnu prednost Italijanima uoči poslednjeg četvrtine donio je Soma.
Italijani su poslednjoj dionici poveli 8:6, Crna Gora preko Lazara Vukićevića stigla na 7:8, imala dva napada sa igračem više za izjednačenje koje nije uspjela da realizuje, a imala je i poslednji napad. Golman Ilija Radović je krenuo u napad, Crna Gora je izgubila loptu, a Balzarini je postavio konačni rezultat ove utakmice
Italija će igrati u osmini finala, Crna Gora je sigurno u četvrtfinalu bez obzira na epilog duela između Španije i Hratske, selekcija koje će u direktnom okršaju odlučiti o tome ko će u četvrtfinale, a ko u osminu finala.

Crna Gora nastavlja takmičenje u četvrtak a mogući rivali od jačih selekcija su Srbija i Grčka, jer teško je očekivati da reprezentacije koje igraju u osmini finala mogu ući u borbu za medalju.