СП U20: Опомена „азура“ Црној Гори пред четвртфинале

У последњој утакмици групног такмичења А групе Свјетског првенста у Букурешту Омладинска Ватерполо репрезентација Црне Горе, играчи рођени 2003 године и млађи, послије велике борбе и неизвјесне завршнице, поражени су од Италије са 9:7 (3:2, 3:2, 1:2, 2:1). Захваљући побједама у прва два кола изабраници Петра Радановића пласирали су се у четвртфинале, али ”азури “ су опоменули Марка Мршуљу и саиграче пред одлучујуће сусрете за медаљу.
Већ на старту је било јасно да, и поред два пораза на старту, са Италијнима неће бити лако. У првих 16 минута резултат је био 6:4 за Италију. Стријелци за Италију били су Кандеми (два), Фаралиа, Балзарини (два), Де Симон. Стријелци за Црну Гору били су Вукићевић, Стевовић (два) и Мршић.
Као и јуче против Хрватске, репрезентација Црне Горе је и против “азура “ настојала да анулира предност. Преко Матије Сладовића и Данила Ступара, Црна Гора је стигла до изједначења 6:6, а минималну предност Италијанима уочи последњег четвртине донио је Сома.
Италијани су последњој дионици повели 8:6, Црна Гора преко Лазара Вукићевића стигла на 7:8, имала два напада са играчем више за изједначење које није успјела да реализује, а имала је и последњи напад. Голман Илија Радовић је кренуо у напад, Црна Гора је изгубила лопту, а Балзарини је поставио коначни резултат ове утакмице
Италија ће играти у осмини финала, Црна Гора је сигурно у четвртфиналу без обзира на епилог дуела између Шпаније и Хратске, селекција које ће у директном окршају одлучити о томе ко ће у четвртфинале, а ко у осмину финала.

Црна Гора наставља такмичење у четвртак а могући ривали од јачих селекција су Србија и Грчка, јер тешко је очекивати да репрезентације које играју у осмини финала могу ући у борбу за медаљу.