Snažan zaveslaj “Primorca” prema tituli

Vaterpolisti “Primorca” pobijedili su u prvoj utakmici finala plej-ofa Prvenstva Crne Gore na Škveru ekipu “Jadrana” 9:6 (3:3, 1:1, 3:1, 2:1) i napravili veliki korak ka osvajanju titule.

Poslije velike i neizvjesne borbe, u većem dijelu meča ekipa “Primorca” je bila u vođstvu. Na samom početku gosti iz Kotora su poveli 2:0 golovima Nemanje Vica i Đorđa Stanojevića iz peterca. Uzvratio je Dimitri Holod, a na asistenciju Draška Brguljana Vico je pogodio za 3:1. Domaću su uzvratili golovima Danila Radovića i Dimitrija Holoda, pa je prva četvrtina završena nerješeno 3:3.

Ni u drugoj četvrtini “Jadran” nije pronalazio rješenje pred golom “Primorca”, imao je stativu i prečku, a Đorđe Stanojević je bio precizan i savladao Darka Đurovića za vođstvo 4:3. “Jadran” je do poluvremena izjednačio preko Holoda.

I u nastavku utakmice izabranici Petra Radanovića su se mučili, opet pogađali prečku i stativu, a Uroš Vučurović je postigao gol za jedino vođstvo aktuelnog šampiona. Uzvratio je Marko Mršić, a uslijedio je ključni trenutak ka pobjedi, kada je golovima Vica i Stanojevića “Primorac” poveo 7:5 i do kraja sigurno čuvao prednost. Nadu za mogućnost preokreta dao je Matej Čaraj smanjivši na 6:7, ali je ubrzo uzvratio Nikola Marković, da bi bivši “jadranaš” Nikola Brkić postavio konačni rezultat.

Druga utakmica finalne serije igra se 7.  maja u Kotoru, treća na Škveru 11. maja, a rezervni termini, ako bude potrebno za treću pobjedu koja donosi titulu, su 15. i 18. maj.