Снажан завеслај “Приморца” према титули

Ватерполисти “Приморца” побиједили су у првој утакмици финала плеј-офа Првенства Црне Горе на Шкверу екипу “Јадрана” 9:6 (3:3, 1:1, 3:1, 2:1) и направили велики корак ка освајању титуле.

Послије велике и неизвјесне борбе, у већем дијелу меча екипа “Приморца” је била у вођству. На самом почетку гости из Котора су повели 2:0 головима Немање Вица и Ђорђа Станојевића из петерца. Узвратио је Димитри Холод, а на асистенцију Драшка Бргуљана Вицо је погодио за 3:1. Домаћу су узвратили головима Данила Радовића и Димитрија Холода, па је прва четвртина завршена нерјешено 3:3.

Ни у другој четвртини “Јадран” није проналазио рјешење пред голом “Приморца”, имао је стативу и пречку, а Ђорђе Станојевић је био прецизан и савладао Дарка Ђуровића за вођство 4:3. “Јадран” је до полувремена изједначио преко Холода.

И у наставку утакмице изабраници Петра Радановића су се мучили, опет погађали пречку и стативу, а Урош Вучуровић је постигао гол за једино вођство актуелног шампиона. Узвратио је Марко Мршић, а услиједио је кључни тренутак ка побједи, када је головима Вица и Станојевића “Приморац” повео 7:5 и до краја сигурно чувао предност. Наду за могућност преокрета дао је Матеј Чарај смањивши на 6:7, али је убрзо узвратио Никола Марковић, да би бивши “јадранаш” Никола Бркић поставио коначни резултат.

Друга утакмица финалне серије игра се 7.  маја у Котору, трећа на Шкверу 11. маја, а резервни термини, ако буде потребно за трећу побједу која доноси титулу, су 15. и 18. мај.