Prvi poraz fudbalera Igala u ovoj sezoni

Fudbaleri Igala ostali su danas u gostima bez bodova protiv ekipe Berana (2:1), poslije diskutabilnog penala u 89. minutu. Penal je dosuđen poslije navodnog prekršaja Mila Đurkovića, koji je u gol pretvorio Vojin Jeknić, nanijevši timu iz Herceg Novog prvi poraz u ovoj sezoni.

Domaći fudbaleri su poveli u 30. minutu golom Vuka Vulovića koji je u situaciji jedan na jedan prebacio golmana Eldina Bečića. Igalo je izjednačilo u 64. minutu, iz penala, poslije prekršaja nad Miodragom Koprivicom, a strijelac sa bijele tačke bio je Bojan Kopitović. U 82. minutu Milo Đurković imao je stopostotnu šansu da svoj tim dovede u vodstvo, međutim poslije šuta glavom bio je neprecizan i kazna je stigla sa penala. Treba reći da je Igalo zbog kartona i povreda igrao bez pet standarnih igrača i to je donijelo prvi neuspjeh u ovoj sezoni.

Ostali rezultati 8. kola : Bokelj – Podgorica 1:1, Otrant Olimpik – Grbalj 0:0, Mladost DG – Nikšić 5:0, Kom – Zeta 1:2.

Plasman: Mladost 17, Bokelj 14, Igalo, Podgorica, Berane, Kom po 11, Zeta 10, Grbalj 9, Nikšić 8 i Otrant Olimpik 4 boda.

U nedelju, 2. oktobra, u poslednjem 9. kolu prvog kruga takmičenja igraju: Igalo – Bokelj, Grbalj – Mladost, Nikšić – Berane, Zeta – Otrant Olimpik i Podgorica – Kom.