Promocija knjige Izuzetnost svakodnevnih: Ženski likovi u prozi Čehova i Andrića, autorke Merime Handanović, biće održana sutra, u nedelju 22.juna u Kući nobelovca Iva Andrića. Knjiga je zasnovana na njenoj doktorskoj disertaciji, koja je plod komparativnog istraživačkog rada na djelu dva svjetska književna klasika – Antona Pavloviča Čehova i nobelovca Ive Andrića.
Djelo donosi produbljeno čitanje i analizu ženskih likova, oslanjajući se na finu osjetljivost prema svakodnevici, tišini i unutrašnjem svijetu junakinja koje, iako često ostaju u pozadini, nose izuzetnu snagu, dostojanstvo i složenost. Ova studija nudi novo svjetlo na djela dvojice velikih pisaca, ali i na položaj žene u književnosti i društvu.
Na promociji govore: Višnja Kosović, književna kritičarka i esejistkinja i Merima Handanović, autorka.
U ambijentu Kuće nobelovca Iva Andrića, veče posvećeno književnosti, ženskim glasovima i neprolaznoj ljepoti svakodnevice pretočene u umjetnost počinje u 20 sati i 30 minuta.