Produžetak onemogućio maksimalan učinak košarkašica

Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Danske nakon produžetka 84:81, u meču F grupe kvalifikacija za šampionat Evrope.

Reprezentativke Crne Gore su ranije u utakmici sa Austrijom 65:48 obezbijedile sedmi uzastopni plasman na šampionat Evrope, a protiv Danske su upisale prvi poraz, nakon tri startna trijumfa. I pored poraza potvrđen je kvalitet reprezentacije u kojoj igraju četiri Novljanke, Jelena Vučetić, Jovana Pašić, Dragana Živković i Bojana Kovačević.

Nakon tri vezane ukradene lopte Jelene Vučetić i poena Leković (osam u prvih šest minuta) reprezentacija CG vodila je 8:7. Danska je zatim stekla minimalnu prednost na kraju prve četvrtine 20:19. Igračice Crne Gore teško su zaustavljale glavne adute Dankinja, tako da su do 13. minuta sve poene za gošće postigle Jespersen i Silund (po 11). Ipak, konstantna promjena rezultata na poluvremenu je bila u korist Crne Gore zahvaljujući Sofiji Živaljević, koja je uz faul pogodila 35:33.

Jelena Vučetić i saigračice držale su prednost (41:36, 46:41), ali su Dankinje sa tri vezane trojke stigle na 55:54 pred posednjih deset minuta i jasno pokazale da ne žele da se predaju. Dankinje su serijom (11:3) i trojkom Mortensen u 32. minutu povele 59:55, ali i domaće igračice su nakon dvije trojke Živaljević na četiri i po minuta prije kraja uspjele da preokrenu – 66:64, da bi zatim i Radonjić pogodila trojku  (69:63). Ipak, Danska se trojkama vratila, a u posljednjih dvadesetak sekundi gošće su promašile dva šuta i otišlo se u produžetak koji je izgubljen, ali poražene su zaslužile aplauz za ispunjeni cilj.

Evropsko prvenstvo se ove godine igra u Sloveniji i Izraelu, Srbija će braniti zlatnu medalju osvojenu pre dvije godine, kada je dres ove reprezentacije nosila Novljanka Ana Dabović.