Primorje bolje od Studentskog centra

Košarkaši Primorja 1945 ostvarili su važnu pobjedu protiv Studenstkog centra iz Podgorice rezultatom 76:72 u susretu 12. kola Prve muške košarkaške lige.

Novljani su odlično otvorili meč i već u prvoj dionici stekli dvocifrenu prednost, 27:14. Nastavak susreta donio je nešto bolju igru gostiju iz Podgorice, koji na poluvremenu smanjuju zaostatak na – 8.

U drugom poluvremenu ekipa Studenstkog centra je pokušavala da kroz individualne akcije dođe do preokreta, ali je domaći sastav to znalački osujetio. Trener Primorja Zoran Todorović odlično je u saradnji sa asistentom Draženom Antičevićem skautirao igru gostujućeg sastava i u potpunosti neutralisao unutrašnju igru gostiju, koji u pojedinim trenucima nisu imali rješenje za kombinovanu igru ekipe iz Herceg Novog.

Najbolji akter susreta bio je plejmejker domaćeg sastava Ognjen Mićović, koji je uz 28 poena imao i po tri skoka i asistencije.

-Znali smo da nas očekuje težek meč, ekipa Studenstkog centra je odlična ekipa. Pokušali smo da ne razmišljamo o njima već da igramo svoju igru. To smo i uradili, ušli smo agresivno u utakmicu, na početku smo napravili prednost koju smo održavali do kraja i smatram da smo zasluženo pobjedili, rekao je nakon utakmice Ognjen Mićović.

Pored Mićovića, dvocifreni su u ekipi Primorja bili Obradović sa 11 i Kovačević koji je postigao 10 poena, osam je dodao Huremović, a po sedam Vučurović i Čvorović, koji je imao i devet skokova.

-Zadovoljan sam kako smo odigrali utakmicu, svi su dali određeni doprinos. Čestitke momcima na borbenosti i energiji koju su uložili, ovo je važna pobjeda za nas. Ekipa Studentskog centra je došla u Herceg Novi u pobjedničkom ritmu i vidjelo se da žele da nastave taj niz. Igrali smo sa niskom postavom, ali su momci odigrali odlično. Moram da budem zadovoljan, evidentan je napredak u igri. Hvala i publici, koja je došla u velikom broju da nas podrži, rekao je strateg Primorjar Zoran Todorović.

u Sastavu Studenstkog centra Hadžibegović je postigao 15, Ivanović 14, a Vučeljić 13 poena.

-Primorje je odigralo dobar meč i čestitam im na pobjedi. Očekivao sam bolju igru mojih mladih igrača, koji su možda bili umorni nakon pobjede u Zagrebu jer su i tamo igrali po 20, 30 minuta. Ovu ligu svakako igramo zbog njih i mislim da će iz utakmice u utakmicu biti sve bolji. Primjetio sam određene minijature kolege trenera iz domaćeg sastava, ali sam želio da vidim reakciju naših igrača. To je na žalost izostalo, mladi su neiskusni. Primorje je dobro igralo i zasluženo slavilo, rekao je Andrej Žakelj trener SC Derbi, koji je istakao da mu je želja da ove sezone njegov sastav ostane u ABA ligi, te da su na dobrom putu ka tom cilju.

Rezultati ostalih utakmica 12. kola: Podgorica – Teodo 93:73, Sutjeska – Dečić 73:71, Lovćen 1947 – Danilovgrad 109:77.

Meč Milenijum – Mornar Barsko zlato biće odigran 21. januara.