Pored dobrog otpora visok poraz Novljanki

Juče posle podne u 11. kolu Prve lige za košarkašice ekipe Herceg Novi 1987 je na svom parketu poražena od ekipe „Podgorice“ 91:72 ( 24:13,12:17,28:24, 27:18.)Domaće košarkašice su se dobro držale gotovo 30 minuta.

Početkom treće četvrtine imali su i vodstvo 41:40 da bi ulaskom prve petorke gostiju bilo jasno da iznenađenja neće biti jer kvalitetniji sastav trenera Petra Stojanovića je zatim rutinski priveo utakmicu kraju. Domaći sastav igrao je prvu utakmicu bez Dragane Zubac koja je novi član “Benfike” iz Lisabona. Još ranije ekipu je napustila Milica Popović koja je karijeru nastavila u Požegi. U timu Herceg Novog 1987 “najefikasnija je bila Milica Matić sa 32, Adna Razić postigla je 21 poen.

Ostali strijelci su: Dara Glendža 10, Vladana Radojčić 7, i Nataša Šćepanović 2 poena.

U ekipi “Podgorice”sve igračice su se upisale u strelce.Najefikasnije su bile Anastasija Begovićsa 18 i Atina Radević 15. Novljanka Nikolina Ilić postigla je 4 poena.

Ekipa “Herceg Novog 1987” je na tabeli treća sa ekipom i sa “Dečića” iz Tuzi borići se da ostane na toj poziciji za nastavak takmičenja u Kupu i plej-ofu.