Poraz u derbiju Novljanima odnio medalju

Partijama 9. kola danas je Institutu Igalo završena Premjer i prva Šahovska liga Crne Gore.

U dramatičnom poslednjem kolu „Elektroprivreda“ iz Nikšića je pobjedila 3,5:2,5 ekipu „Herceg Novi 1949“ i osvojila drugo mjesto. Prvo mjesto je, poslije vezanog remija 3:3, potvrdila ekipa „Crnogorca“ koja je u poslednjem kolu igrala protiv „Mladosti“ iz Nikšića. Treća je „Budućnost“ iz Podgorice koja je 5:1 pobjedila ekipu „Omladinac-Budućnost“. Tako je ekipa „Herceg Novi 1949“, iako je tokom većeg dijela takmičenja bila lider, osvojila četvrto mjesto i ostala bez medalje, što se s obzirom na rejting igrača neuspjeh za domaće šahiste.
Rezultat derbi meča „Herceg Novi“ – „Elektroprivreda“ 2,5:3,5 ( VM Ivan Šarić – Denis Kadrić remi, VM Dragiša Blagojević- IM Luka Drašković 0:1, VM Pavel Anisimov – VM Boban Bogosavljević remi, VM Nebojša Nikčević – Jovan Milović remi, FM Nebojša Nikolić – FM Boždar Kisić 1:0, FM Armin Mušović – Vuk Miletić 0:1). Ostali rezultati 9 kola: „Dama“ – „Prosvjeta“ 2:4, „Dijagonale“ – „Mimoza“ 1:5.

Konačni plasman: „Crnogorac“ 23 boda (37 poena), „Elektroprivreda“ 22 (37,5), „Budućnost“ 20 (39), „Herceg Novi“ 19 (35,5) „Mimoza“ 16 (32), „Mladost“10 (22,5) „Prosvjeta“ 9 (20,5), „Omladinac Budućnost“ 9(19), „Dama“ 3 (18,5), „Dijagonale“ 0 bodova (11 poena).

U Prvu ligu ispadaju „Dama“ i „Dijagonale“.
U Prvoj ligi prvom mjesto osvojila je ekipa „Nikšića“, drugi je „Rudar“, a treće „Cetinje“
U Premjer ligu plasirale su se ekipe „Nikšića“ i „Rudara“, a iz Prvle lige u Drugu ligu ispadaju „Plavsko jezero“ i „Brskovo“.