PORAZ IGALA NAKON SPORNE SUDIJSKE ODLUKE

U derbiju kola i utakmici za prestiž, na stadionu Solila ekipa Koma došla je do pobjede 3:2 nakon sporene odluke glavnog sudije Dejana Markovića.

Gosti su na startu najavili burna dešavanja i neizvjestan meč, kada je Igor Vukčević već u 4. minutu pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa domaćeg gola, da bi pet minuta kasnije, nakon greške odbrane oslabljenog novskog drugoligaša Hot pogodio mrežu golmana Bjelice.

Radulović je duplirao prednost pored zaspale odbrane protivnika u 18. minutu.

Bojan Kopitović je smanjio u 31. minutu, bio je to poklon golmana Filipa Domazetovića. U finišu poluvremena najbolji igrač domaćih Igor Pajović posle nabačene lopte, volejom je izjednačio rezultat.

U 48. minutu posle nabačene lopte Hota, Jovan Dašić odlično šutira, a  Bjelica još bolje brani. Kopitović je u 69. minutu bio u prilici da preokrene rezultat, ali je bio za malo je neprecizan.

U finišu Perović je u dva navrata pobegao odbrani gostiju, a kada ga je trener neshvatljivo, zarad čuvanja rezultata povukao sa terena, Igalo je bilo bezopasno.

Finiš utakmice obilježio je podgorički sudija Marković, koji je za igranje rukom van kaznenog prostora i nakon isteka regularnog dijela meča, dosudio penal, koji su gosti, nakon 10 minuta rasprave, znalački  pretvorili u gol i pobedu vrijednu tri boda.

Nakon 22 odigrana kola FK Igalo 1929 nalazi se na 6. poziciji na tabeli sa 31 osvojenim bodom. Lider je Jedinstvo sa 52 i utakmicom manje.