POJEDINAČNO ŠAHOVSKO PRVENSTVO CG: BLAGOJEVIĆ DRUGI BEZ PORAZA

Velemajstori Nikola Đukić, Dragiša Blagojević i Andrej Šuković osvajači su prva tri mjesta na pojedinačnom Prvenstvu Crne Gore u šahu, koje je završeno u nedelju.

Velemajstor Dragiša Blagojević, član ŠK „Herceg Novi“, je u poslednjem kolu, pobjedom nad Blažom Kalezićem, zadržao drugo mjesto. On je, kao i Đukić i Šuković, osvojio 7 poena i jedini je neporažen završio turnir na šampionatu na kojem je učestvolo 45 igrača. Ipak, dodatni kriterijumi odlučili su da titula pripadne Đukiću, srebro Blagojeviću, dok se Šuković morao zadovoljiti bronzanom medaljom.

Vodeći uoči poslednjeg kola, Miloš Pečurica poražen je u duelu sa velemajstorom Nebojšom Nikčevićem iz ŠK “Herceg Novi”. Peto mjesto je pripalo upravo Nikčeviću, šesti je njegov klupski drug fide-majstor Armin Mušović koji je u devetom kolu savladao Veljka Draganića, a sedmi Vuk Miletić koji je savladao Dragoljuba Abramovića. Među nagrađenima su i Drašković, Kalezić i Nikač.
Od takmičara koji igraju u ŠK „Herceg Novi, na 27. mjestu je majstorski kandidat Veljko Šćekić sa 3,5 poena, dok je debitant na prvenstvu, majstorski kandidat Mihailo Pušara sa 3 poena zauzeo 40. mjesto.

Uspjeh prvotimaca ŠK „Herceg Novi“ raduje upravu kluba i daje realnu šansu da njihova ekipa, zajedno sa „Budućnosti“ iz Podgorice i „Elektroprivredom“ iz Nikšića bude među glavnim kandidatima za osvajanje prvenstva i Kupa Crne Gore. Uz pojačenje – hrvatskog velemajstora ,Ivana Šarića, koji takođe ovih dana odlično igra na međunarodnim turnirima, očekuje se da će ŠK „Herceg Novi“ uskoro igrati značajnu ulogu na međunarodnoj sceni. Prva proba za Novljane je brzopotezno ekipno prvenstvo koje počinje 12. marta u Podgorici.
Učesnike pojedinačnog Prvenstva Crne Gore Dragišu Blagojevića, Nebojšu Nikčevića i Armina Mušovića, zajedno sa rukovodstvom ŠK „Herceg Novi“, primiće u petak u 12:00 sati predsjednik Opštine Stevan Katić sa saradnicima.