Pobjeda nad Slovacima dobra uvertira za derbi sa Italijanima

U utakmici sa dosta oscilacija, vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je selekciju Slovačke 18:10 (4:1, 5:6, 6:1, 3:2) u A grupi Evropskog prvenstva u Splitu i u petak će se sa Italijom boriti za prvo mjesto u grupi i direktan plasman u četvrtfinale.

Izabranici Vladimira Gojkovića odlično su otvorili utakmicu i poveli 4:0. U drugoj četvrtini uslijedio je neočekivani pad i izjednačen rezultat 5:5, a do kraja poluvremena Petković i saigrači su povećali prednost na 9:7.

Na početku treće dionice, Slovaci su prišli na gol 9:8, da bi, od tog trenutka, kvalitet crnogorske reprezentacije došao do izražaja i do kraja susreta se stalno povećavao.

Strijelci za Crnu Goru: Averka 5, Matković 3, Popadić, Petković, Ukropina, Mršić i Perković po dva.

U petak u 19:00 sati, „ajkule“ igraju protiv selekcije Italije.