Pobjeda Jadrana nad Mornarom

Vaterpolisti Jadrana  pobjedom protiv Mornara završli su  turnir Regionalne lige. U poslednjoj utakmici tim Petra Radanovića  savladao je Mornar iz Splita 16:8 (5:2, 4:4, 3:1, 4:1)  i  popravio svoj plasman na tabeli i sa 8 bodova  zauzima sedmo mjesto.

Martin Gardašević i saigrači dobili su prvu četvrtinu  sa 5:2, tokom druge su poveli  6:2, a na poluvremenu su vodili sa 9:6.

I  u drugom poluvremenu dobra igra prvaka Crne Gore. Razigrao se  odlični golman Jadrana, Darko Đurović koji je odbranio dva peterca i napadači ekipe iz Splita nisu imali rješenja  za odličnu odbranu Jadrana  a Uroš Vučurović i Jovan Vujović  su kaznili brojne promašaje igrača Mornara i poveli  10:6. U drugom poluvremenu igrači ekipe sa Škvera  su postigli sedam a primili samo dva gola i nisu dozvolili  vaterpolistima  Mornara  da se vrate u igru.

Strijelci  za Jadran  su: Uroš Vučurović četiri, Vasilije Radović i Jovan Vujović po tri, Lazar Vukićević, Danilo Radović, David Stevović, Džejk Muskat, Matej Čaraj po jedan. Najefikasniji u sastavu Mornara, bili su Duje Akrap sa četiri i Roko Akrap sa dva gola.

Ostali rezultati trećeg kola grupe u Šibeniku Jadran  (Split)- Primorac 16:12 i Jug-Solaris 14:9 . U Šapcu: Novi Beograd –Crvena Zvezda 18:8,  Radnički – Mladost 13:13 i Šabac – Partizan 12:12.

Tabela: Novi Beograd 24, Jug 21, Radnički 19, Jadran Split 18, Mladost 14, Crvena zvezda 13, Jadran Herceg Novi osam, Šabac i Solaris po sedam, Mornar šest, Partizan pet, Primorac je bez bodova.

Jadran krajem februra na poslednjem četvrtom turniru  igra  u Dubrovniku bez šanse da se plasira na završni turnir ali sa obezbjeđenim opstankom u Premijer ligi.