U Igalu najavljena primopredaja titule

U prvoj utakmici finala plej ofa Prvenstva Crne Gore za odbojkašice, Herceg Novi je na svom parketu u Igalu večeras poveo protiv zvaničnog šampiona ekipe Galeb iz Bara 1:0 u pobjedama u finalnoj seriji gdje je do trona potrebno postići tri pobjede.

Odbojkašice Herceg Novog su i večeras nastavile svoju izvarednu seriju bez izgubljenog meča, čak nijedan set nisu prepustile rivalkama na domaćoj sceni, a prvi meč finala dobile su 3:0 – 25:9, 25:19, 25:19 i najavile primopredaju titule od prošlogodišnjeg šampiona koji im je večeras, iako nekopletan, bio solidan rival posebno u dva poslednja seta.

Sjajan početak u prvom setu odigrao je Herceg Novi i veoma dominantno došao do prvog seta, a zatim i maksimalne pobjede i primakao se osvajanju   prve titule šampiona u istoriji kluba.

Igračica utakmice bila je Tatjana Bokan koja je od početka do kraja bila nerješiva enigma za igračice iz svog rodnog Bara.

Za pobedničku ekipu 22 poena osvojila je Tatjana Bokan. Po 8 poena su postigle Diana Balai i Anastasija Bekhtereva, sa 6 poena je pomogla Daria Čaboneko, po 4 poena su osvojile: Jelena Stanimirović i Lea Boban, a Sara Najdič 3 poena. Ekipa Galeb je imala 18 grešaka.

Kod Galeba, Natalija Vlaović je osvojila devet, Šarlot Ričards šest p kapiten Teodora Čavić 5, Dragana Rakočević 4, Staša Krivokapić 2, Elena Radović i Karla Graham po 1 poen. Ekipa Herceg Novog imala je 19 grešaka.

Naredni drugi meč finalne serije je predviđen u srijedu 19. aprila u Baru.

Treći meč koji će vjerovatno odlučivati o zvaničnom slavlju je predviđen u Sportskom centru u Igalu u suboti 22. aprila.