Plivačima Jadrana 35 medalja u Nikšiću

Na međunarodnom plivačkom mitingu „Kup Nikšića 2022“, u organizaciji Plivačkog kluba Baterflaj (Butterfly) iz Nikšića, plivači Jadrana u ekipnom plasmanu zauzeli su drugo mjesto, a osvojili su 10 zlatnih, 12 srebrnih i 13 bronzanih medalja.

Zlatne medalje za Jadran su osvojili: Ema Perović (50m kraul 7 godina i mlađe), Mina Cvijetičanin (50m kraul, prsno i delfin 13-14 godina), Bjanka Bulajić (50m kraul 11-12god), Jakša Samardžić (50m kraul do 7 godina), Vedrana Kovačević (50m prsno 11-12 godina), Petrović Tara (50m leđno 9-10 godina), Jelena Marić (50m leđno 13 -14 godina), štafeta 13-14 godina na 4x50m kraul u sastavu: Jelena Marić, Andrija Pop, Marija Terzić i Danijel Adrović.

Srebrne medalje su osvojili: Viktor Andrić (50m kraul i delfin 15-16 godina), Dimitrije Živanović (50m leđno 15-16 godina), Bjanka Bulajić (50m prsno 11-12 godina), Petar Njegovac (50m prsno i delfin 8 godina), Marija Terzić (50m delfin i prsno 13-14 godina), Tara Petrović (50m kraul 9-10 godina), Jadranka Dabović (50m leđno do 7godina i mlađe), Lara Živanović (50m leđno 13-14 godina), štafeta 4x50m kraul 11-12 godina u sastavu: Jakša Hinić, Vedrana Kovačević, Roman Batura i Bjanka Bulajić.

Bronzane medalje su osvojili: Jadranka Dabović (50m kraul 7godina i mlađe), Bjanka Bulajić (50m leđno 11-12 godina), Mina Cvijetičanin (50m leđno 13-14 godina), Jakša Hinić (50m kraul, prsno i delfin 11-12 godina), Anđela Radojičić (50m prsno i delfin 15-16 godina), Tara Petrović (50m delfin 9-10 godina), Marija Terzić (50m kraul 13-14 godina), Dimitrije Živanović (50m kraul 15-16 godina), štafeta 4×50 kraul (9-10 godina) u satsavu: Nemanja Damjanović, Lena Hinić, Maksim Kosić, Tara Petrović i štafeta 4×50 kraul (15 -16 godina) u sastavu: Viktor Andrić, Anđela Radojičić, Dimitrije Živanović i Vasilisa Vuković.

Najmlađa takmičarka na kupu je bila Jadranova Nikolija Ožegović 2016. godište, koja je imala zapažen nastup.

Za Jadran su još nastupili: Maksim Nikezić, Pavle Andrić, Filip Đuričić, Jakša Šuberić, Miroslav Palikuća, Kristijan Baltić, Andrija Preočanin, Vjera Bulajić, Darija Raičević, Nađa Brđanin, Paola Janković, Luka Živanić, Alisa Kuritcina, Marija Gardašević, Elena Milić. Treneri Milica Ćorović i Sead Adrović.

Miting u Nikšiću okupio je 8 klubova: PVK Jadran, Budvansku rivijeru, trebinjski Leotar, Nikšić, Skadar iz Albanije, Slobodu Užice i Baterflaj. Ukupno je nastupilo 263 takmičara, 155 u muškoj i 108 u ženskoj konkurenciji uzrasta od 2015. godišta i stariji u 6 kategorija.