Друштво

Опремљени кабинети и учионице у ОШ „Милан Вуковић“

У Основној школи „Милан Вуковић“ у сарадњи са ресорним министарством, али и из сопствених средстава, опремљено је неколико кабинета и учионица. У току је реконструкција бине у свечаној сали.

У сарадњи са Министарством просвјете, науке и иновација опремљена  су кабинети и учионица за прваке, казала је директорица Маре Вујновић.

– Опремљена су два кабинета математике, кабинет географије и једна учионица за ученике првог разреда новим клупама, столицама. Остали кабинети су добили нове ормаре и катедре за наставнике, тако да су сада бољи услови за рад. Министарство је раније донирало школама у Црној Гори, међу којима је и наша, техничку опрему, тако да свака учионица и кабинет, укупно двадесет и двије, имају апсолутно све што је потребно за рад. Услови у школи „Милан Вуковић“ за рад наставника су испуњени, казала је Вујновић.

Из сопствених средстава у посљедњих неколико година, како је истакла Вујновић, опремили су више кабинета.

– Из сопствених средстава школа је опремила кабинете биологије, хемије, физике, француског и италијанског језика и нови намјештај за подручно одјељење на Подима. Наш домар Жељко Вујчић одрадио је поправке клупа, столица, кречење. Доста смо сами тога урадили, али уз подршку Министарства та се прича лијепо заокружила, казала је Вујновић.

 

У току је уређење бине у свечаној сали, истакла је Вујновић.

– То је велики простор од око 130 квадрата. Греде које су држале бину су потпуно иструлиле и морало се приступити комплетном реновирању, уз сагласност Министарства просвјете, науке и иновација, а из наших средстава.

Током распуста, како је истакла Вујновић, биће обављено лакирање и све ће бити спремно за пријем првака који организују у свечаној сали.

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Бацк то топ буттон