Odbojkašice Herceg Novog slavile u gradskom derbiju protiv Albatrosa

Odbojkašice “Herceg Novog” su opravdale ulogu favorita i u gradskom derbiju u prvoj utakmici 16. kola Super lige sinoć slavile rezultatom 3:0 (25:11, 25:20, 25:18) protiv “Albatrosa”.

Odlično su “gošće” otvorile prvi set i povele 15:4. Albatros se nije snašao i lider je brzo došao do rezultata 23:11 pa je “Albatros” osvojio prvi set 25:11.

U drugom setu kada je “Herceg Novi” igrao većinom sa drugom postavom pa je od samog početka bilo dosta neizvesnije. Albatros se držao do 10:13 a ona su se Ralitsa Vasileva i saigračice odlijepile na 20:15 asa novih pet poena razlike, na na kraju, su prelomile drugi set koji je ponovo otišao u korist “Herceg Novog”.

Treći set je bio ujednačen do rezultata 12:15, kada su gošće vezale četiri poena i stvorile osjetnu razliku.

Domaće igračice gubile su tokom čitavog seta u nastavku, ali su uspjele da se približe na 16:20, međutim, u završnici seta  Herceg Novi je pojačao i uzeo narednih pet poena, koja su im donijela pobjedu .

U redovima pobjednika briljirala je kapiten Ralitsa Vasileva sa 19 poena,  a pratile su je Darija Čabonenko sa 11 i Oksana Jakušina sa 10 osvojenih poena. Ostale poene za ekipu Milorada Krunića su osvojile: Marija Vonogova i Diana Balai po 7, Dijana Vuković 5.  Ekipa “Albatrosa” imala je 16 grešaka. Na drugoj strani Marija Valjarević i Karolina Pidhurska sa po 6 poena bile su najefikasnije u redovima Albatrosa. Pratile su ih: Viktorija Položevets sa 5, Taša Trajković 3 i Anita Mirković 2 poena. Ekipa “Herceg Novog” imala je 27 grešaka.

U narednom 17 kolu Super lige “Herceg Novi” dočekuje “Budućnost”, a Albatros gostuje “Jedinastvu “ u Bijelom Polju.