Odbojkašice Herceg Novog ostvarile prvu pobjedu u Ligi šampiona

Nakon bolnog poraza na startu kvalifikacija Lige šampiona, od Mladosti, ekipa odbojkaškog kluba Herceg Novi, sabrala je redove i slavila u drugom kolu protiv Gacka rezultatom 3-1, po setovima 25-19, 23-25, 25-20, 25-20. To je prva pobjeda za crnogorsku žensku odbojku u Ligi šampiona.

Ekipa iz Herceg Novog odlično je otvorila meč i lako riješila prvi set u svoju korist. U drugom, bolja igra šampionki BIH, koje su podigle nivo igre i uspjele da osvoje prvi set u kvalifikacijama LŠ. U trećem i četvrtom setu izabranice Milirada Krunića bile su na visini zadatka i zasluženo su došle do prve pobjede u Ligi šampiona.

-Svaka nam pobjeda u ovom takmičenju mnogo znači. Nismo ni danas bili na vrhunskom nivou, ali to je bilo dovoljno za pobjedu. Imamo još jedan meč. Sastajemo se sa Beverenom, koji je u ovom trenutku favorit. Moramo još podići nivo igre ukoliko želimo da ostvarimo još jednu pobjejrdu, rekao je nakon susreta trener Milorad Krunić.

Kod Herceg Novog Jakušina je upisala 19 poena, po 16 su dodale Balai i Vasileva, 14 upisala Vanogova a 12 Veltman.

Danas smo ušli bolje u utakmicu. Odigrali smo taktički dobro tri seta, malo smo pale u drugom, ali sve u svemu bilo je dobro, rekla je Bugarka Ralitsa Vasileva.

U duelu protiv Gacka odlična je bila organizatork igre Ana Marija Jonjev.

– Čestitam ekipi na pobjedi. Dali smo sve od sebe, sutra nas očekuje težak meč. Iskreno se nadam pobjedi, rekla je Jonjev.

Kod Gacka bolje od ostalih bile su Stanimirović sa 15 i Gajić sa 14 poena.

Ekipa Herceg Novog u trećem kolu igra protiv šampiona Belgije, Asteriks Avo. Meč je na programu u subotu od 17 sati.