Odbojkašice Crne Gore ubjedljive na startu CEV Srebrne lige

Uspješno je juče startovala ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore u prvoj utakmici nove sezone CEV Srebrne lige. Odbojkašice selektora Milorada Krunića pobijedile su u Podgorici reprezentaciju Farskih  Ostrva – 3:0 (25:13, 25:10, 25:15).

Od početka reprezentacija Crne Gore je kontrolisala utakmicu, a gošće su bile u igri do sredine prvog dijela. Prišle su na -2 pri rezultatu 11:13, kada je uslijedila serija ekipe Milorada Krunića 12:2 za trijumf u prvom setu.

I drugi set u potpunosti je pripao domaćoj selekciji koja je stekla veliku prednost i selektor Krunić je ukazao priliku mladim igračicama – Lari Jovović, Viktoriji Đukić, Lani Rakočević i Darji Popović, čijim je asom Crna Gora povela 2:0 (25:10). Rutiski je odrađen posao i u trećem setu gdje je  neizvjesnost trajala do 7:7, a potom do kraja nije bilo neizvjesnosti.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Saška Đurović sa 12 poena, Danijela Džaković i Nevena Vukčević utakmicu su završile sa po devet. Mina Dragović i  Simona Petranović sa po 5, Lara Jovović 3, Marija Šušić 2 i Darja Popović 1 poen. Reprezentacija Farskih Ostva imala je 29 grešaka. Na drugoj strani devet poena osvojila je Hana Olsen.

U stručnom štabu selektora Milorada Krunića su pomoćni treneri Srđan Crnojački (koji je novi trener ŽOK Herceg Novi) i Luka Bogojević, statističar Milan Simojlović, kondicioni trener Vladimir Ognjanović i fizioterapeut Nikola Vojinović.

Danas je na programu utakmica Gruzije i Farskih Ostrva, a sutra će Crna Gora zaključiti uvodni dio CEV Srebrne lige duelom za Gruzijom. Crnogorske odbojkašice, nakon podgoričkog turnira putuju u Portugaliju, gdje će gostovati sa Islandom od 24. do 26. maja.

Domaćin trećeg turnira trebalo je da bude Bosna i Hercegovina, od 31. maja do 2. juna, ali nakon odustajanja domaćina sve utakmice protiv BiH računaće se službenim rezultatom u korist protivnika. Crnogorska selekcija će tokom četvrtog vikenda biti slobodna, kao i Portugalija, Mađarska, Letonija, Gruzija, Island i Luksemburg. Najbolje dvije reprezentacije, nakon četiri odigrana turnira, igraće dvomeč finala – 13. odnosno 16. juna, a pobjednik će izboriti plasman u Zlatnu ligu.