Odbojkašice Albatrosa savladale Mediteran

Odbojkašice “Albatrosa” savladale su u Budvi domaći “Mediteran” sa 3:1, po setovima 25:12, 25:18,21:25, 25:13 u pretposlednjem 15. kolu Super lige Crne Gore.

Ključan je bio drugi set u kojem su gošće najavile pobjedu. Nisu se domaće predavale, pobjedile su u trećem setu došle su blizu toga da izbore tajm brejk, ali su propustile priliku u četvrtom setu i Anđela Kukobat i saigračice su opravdale ulogu favorita. Najviše poena za “Albatros” osvojila je Anđela Kukobat (22), Milica Vuletić uzela je 13, Aleksandra Šćekić 12, Jelena Bijelović 9, Aleksandra Ćirović 5, Marija Batinić 4 i Ana Popović 2. Ekipa “Mediterana” je imala 29 grešaka. Na drugoj strani su najefikasnije bile Vanja Matunović sa 18 i Jovana Kovačević 14 poena.

Ostali rezultati 15 kola:

Herceg Novi-Budućnost 3:0,Gimnazijalac-Akademija 2:3, Galeb – Morača 3:0.

Danas igraju: Luka Bar – Jedinstvo. Herceg Novi je prvi sa 45 bodova, a osam bodova manje imaju Galeb i Luka Bar po 37. Četvrto mjesto koje vodi u plej of pripada Albatrosu sa 41, slijede Akademija 18, Morača 16 , Jedinstvo iz Bijelog Polja 12, Gimnazijalac 6 i Mediteran 4 boda.

U 16 kolu narednog vikenda igraju: Albatros-Morača, Akademija-Herceg Novi, Jedinstvo-Gimnazijalac, Galeb-Luka Bar i Budućnost –Mediteran.