ODBOJKAŠICE ALBATROSA POVELE PA STALE

U derbiju 9. kola Prve lige odbojkašice Albatrosa poražene se na svom parketu u Sportskom centru Igalo od ekipe Galeb iz Bara rezultatom 3:1, po setovima 17:25, 25:21, 25:16, 25:21.

Domaće odbojkašice su odlično počele susret i prvi set lako rešile u svoju korist. Međutim u preostalom dijelu susreta ekipa Galeba pokazala je kvalitet i potvrdila je snagu na parketu dvorane u Igalu i još jednom najavila da će i ove sezone igrati značajnu ulogu u bori za titulu.

Izabranice Branke Obradović, koje su imale odličnu jesen, nekako su parirale Barankama u drugom setu, ali su stale posle povrede Milane Samardžić-Pecelj u trećem setu. Kod rezultata 13:13 bilo je jasno da će gošće zabilježiti sedmu pobjedu iz devet utakmica. Albatros je na dva poraza u osam utakmica.

Domaća klupa, posebno trener Branka Obradović, imala je dosta zamjerki na suđenje Dragane Vučinić iz Podgorice. Igrač utakmice bila je Marija Bojić sa 16 poena za gošće, Natalija Vlaović i Maša Dragojević po 11, Andrea Knežević 10, Teodora Čavić osam, Staša Krivokapić sedam i Kalina Kovačević jedan poen. Protivnik je imao 28 grešaka.

Kod Albatrosa Anđela Kukobat je upisala 20, Milanka Samardžić-Pecelj 10, Aleksandra Ćirović osam, Natalija Obradović sedam, Ilinka Samardžić-Pecelj četiri, Jelena Bjelović tri i Nikolina Lisičić jedan poen. Ekipa Galeba imala je 29 grešaka.

U primorskom derbiju Mediteran iz Budve je iznenadio je ekipu Gimnazijalca u Kotoru i slavio 3:1, po setovima 23:25, 25:21, 25:18, 25:15 za drugi trijumf u sezoni. Sa druge strane, Gimnazijalac je doživio sedmi poraz. Odložen je susret Morača-Akademija Tivat.