NOVA POBJEDA FUDBALERA „IGALA“ – U BOKELJSKOM DERBIJU BOLJI OD „GRBLJA“

Fudbaleri „Igala 1929″ nastavili su seriju dobrih rezultata. U bokeljskom derbiju koji je igran u okviru 16. kola Druge fudbalske lige pobijedili su, pred svojim navijačima „Grbalj“ 2:1. Poslije početnog ispitivanja domaći su došli u vođstvo golom Lazara Mučalice u 32. minutu, koji je poslije odličnog centrašuta Koprivice glavom pogodio metu. Gosti su u 40. minutu zaprijetili, ali golman Kulinović je zaustavio šut Carevića. U drugom poluvremenu domaćin je pokušao da sa više šuteva iz daljine iznenadi odbranu gostiju, ali bezuspješno.

U 57. minutu uslijedio je šut Miloša Vučetića koji je sa 35 metara pogodio gol domaće ekipe. Golman Kulinović se našao u raskoraku, i nemoćan da spriječi izjednačenje.

Poslije odlične solo akcije, Miloš Perović, koji je majstorski sproveo loptu gotovo od svog do protivničkog gola, u 71. minutu je savladao golmana Darka Mićanovića.

Do kraja utakmice gosti su bili agresivniji, ali fudbleri „Igala“ su se znalački branili. U 75. minutu imali su i sreće jer Carevićev šut nije završio u mreži, već na lijevoj stativi gola. Do kraja utakmice Kulinović je bio siguran, a u poslednjim minutima utakmice Bojan Bigović je iz slobodnog udarca zaprijetio gostima, ali je Mićanović odbranio i slavlje domaćih je moglo da počne.

Ostali rezultati 16. kola Druge fudbalske lige: Bokelj-Jedinstvo 1:1, Arsenal-Berane 2:1,OFK Titograd-Cetinje 4:0,  Plasman: Jedinstvo 37, Arsenal 34, Bokelj 31, Igalo 27, Mladost DG 22(-1), Kom 20 (-1), Berane 19, Cetinje 13, Grbalj 11 i OFK Titograd 7 bodova.

U nedelju u 17. kolu igraju: Jedinstvo-Igalo, Bokelj-Mladost DG, Grbalj-OFK Titograd, Cetinje-Arsenal i Berane-Kom.