Nastavljena dominacija Jadrana na domaćoj sceni

Vaterpolisti Jadrana uspjeli su boljom  igrom tokom većeg dijela utakmice da pobijede Primorac iz Kotora sa 15:10 (5:3, 3:3, 4:2, 3:2) i odbrane trofej u Kupu Crne Gore.

Prva četvrtina  je donijela  brzo vođstvo Novljana  koji su golovima  kapitena Martina Gardaševića poveli.   Primorac je preko Ćetkovića izjednačio na 1:1 a zatim  su Vasilije Radović (dva),  i Dmitri Holod jednom, dinijeli prednost  Jadranu od 4:1.

Marko Mršić je smanjio na 4:2, a nakon isključenja Mateja Čaraja realizovao je peterac za 4:3, dok je  Ivan Nagajev  bio strijelac za 5:3. Otežavajuća okolnost za Jadran bila je činjenica da su naredna  tri minuta morali da igraju sa igračem manje u bazenu.

To je iskoristio iskusni Draško Brguljan  koji je prvo smanjio rezultat  na 5:4, a Jadran nastojao da sačuva prednost dok ne bude kompletan, međutim, nije uspio u tome, Draško Brguljan je bio precizan za 5:5.

Danilo Radović i Lazar Vukićević su donijeli dva gola prednosti  svojoj ekipi – 7:5 i najavili put prema trofeju. Nemanja Vico je smanjio  rezultat, a konačan rezultat prvog poluvremena – 8:6 postavio je Ivan Nagajev.

Lazar Vukićević je realizovao peterac za 9:6, Draško Brguljan smanjio na 9:7, a Bojan Banićević bio precizan za 10:7. U seriji peteraca  a Jadran ih je imao 5, Danilo Radović je realizovao još jedan peterac – 11:7,  a zatim mladi reprezentivac  postigao je još jedan gol iz  igre za 12:7, a Primorac je  preko Mršića koji je za svoju ekipu iskoristio treći peterac smanjio rezultat na 12:8.

U poslednjoj četvrtini igrao se gol za gol ali ekipa iz Kotora nije mogla da stigne do preokreta i mogućnosti da Jadranovim igračima, trenerima upravi i navijačima onemogući slavlje.

Strijelci za  za Jadran  su: Danilo Radović četiri, Vasilije Radović tri, Lazar Vukićević i Ivan Nagajev po dva, Martin Gardašević, Dmitri Holod, Bojan Banićević  i  Damjan Vujičić  po  gol.

Golove za Primorac postigli su: Draško Brguljan i Marko Mršić po tri, Petar Ćetković, Đorđije Stanojević, Nemanja Vico i Nikola Marković po jedan.

Medalje finalistima uručio je predsjednik VPSCG Đuro Marić.