На регати „Принцеза Софија“ Дукићу 40, Марковићу 80. мјесто

Најбољи црногорски једриличар Миливој Дукић, заједно са Илијом Марковићем и селектором Илком Клакором, минулих дана био је учесник најквалитетније регатe у склопу Свјетског купа у једрењу – “Принцеза Софија”, чији је домаћин била шпанска Мајорка.

Дукић је од почетка такмичења имао проблема са прехладом, али је успио да стигне до златне групе, у којој је имао осцилација али је на крају, у конкуренцији 166 најбољих једиличара свијета, заузео 40. мјесто.
Тивћанин Илија Марковић, који је недавно освојио златну медаљу на Отвореном првенству Хрватске за једриличаре до 21 године и кога ускоро очекује Европско првенство у истој узрасној категорији, није успио да стигне до златне групе, али јесте до злата вриједног искуства, заузевши 80. мјесто.

Послије регате за медаље, у којој је учествовало 10 најуспјешнијих такмичара, злато је у недељу освојио Мајкл Бекет из Велике Британије, сребро Мет Верн из Аустралије, а бронзу Филип Бул из Њемачке.