Na korak od rješenja za sanaciju lukobrana i pravnog statusa Gradske luke Škver

Dugo čekana sanacija lukobrana Gradske luke Škver počeće naredne godine, dogovoreno je na sastanku direktora Morskog dobra Mladena Mikijelja i saradnika sa direktorom Agencije za gazdovanje Gradskom lukom Božom Ukropinom. Pored toga, izvjesno je i privremeno rješenje za pravni status luke.

Kako za RTHN informiše Ukropina, pri kraju je studija o stanju lukobrana, a istraživanja se trenutno rade na dubini od oko 15 metara, što su poslednji parametri potrebni za kompletiranje studije.

Božo Ukropina, direktor Agencije za gazdovanje gradskom lukom

– Ukoliko sa studijom sve bude u redu, sa Opštinom Herceg Novi pokušaćemo do kraja godine da uradimo idejno rješenje oslanjajući se na studiju, kao i glavno rješenje sanacije lukobrana. Tako da bi naredne godine mogli da konkurišemo za sredstva Morskog dobra, Opštine  i države da uđemo u projekta obnove nečega što čeka već dugi niz godina – navodi on.

Studija će pokazati kakvo je stanje nasipa na dubini od 15 metara, kao i stanje na pločama na kojima stoji lukobran.

– Sačekaćemo da izvještaj bude gotov, pa ćemo znati kako dalje. Opština Herceg Novi nastojaće da ubrza proces, jer budžet Morskog dobra za ovu godinu je opredjeljen i oni su platili studiju, a mi ćemo pokušati u saradnji sa Agencijom za izgradnju i razvoj grada da uradimo idejno rješenje oslanjajući se na studiju i glavno rješenje sanacije – objašnjava Ukropina.

Pravni status Gradske luke bio je tema sastanka u prostorijama Morskog dobra u Budvi, a kako navodi Ukropina, od jeseni bi mogla da počne primjena privremenog rješenja.

– Na putu smo da dobijemo status kao što ima Luka Kalimanj u Tivtu, do definitivnog rješavanja pravnog statusa, da napokon dobijemo ugovor sa Morskim dobrom i da tu pravnu priču donekle zaokružimo. Zaista sam više nego zadovoljan, poslije dugo godina na korak smo o rješenja i za sanaciju lukobrana i za pravni status Gradske luke – kazao je Ukropina.

Podsjećamo, jedna studija stanja lukobrna je urađena, ali na dubini od svega 1,5 metara, pa izvještaj nije mogao da pokaže pravu situaciju, zbog čega je Morsko dobro započelo nova istraživanja na većoju dubini.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here