Moćni domaćin na Škveru

U sklopu pripema  za Svjetsko prvenstvo u Japanu, sinoć je na Škveru održana zvanična prijateljska utakmica  između Crne Gore i  reprezentacije Njemačke  koja je na priprema u Herceg Novom.

Izabranici Vladimira Gojkovića  su bili ubjedljivi  i pobjedili 12:5 (4:1, 5:1,0:1 3:2). Strijelci za Crnu Goru  su: Bogdan Đurđić četiri , tri je postigao Savo Ćetković, dva Stefan Vidović, po jedan Vasilije Radović i Vladan Spaić.

-Prve dvije četvrtine smo odigrali na visokom nivou u oba smjera. Došlo je do pada intenziteta i fokusa tokom treće četvrtine, rival je promašio dva peterca. Zadovoljan sam pristupom, analiziraćemo utakmicu i nastaviti da radimo. Odbrana je bila agresivna, pomogla je golmanima, rekao  je selektor Vladimir Gojković posle utakmice na Škveru.

Do polaska u Japan, Crna Gora će odigrati još tri kontrolne utakmice, protiv Francuske 27. i 30. juna u Herceg Novom, a 29. juna sa Hrvatskom.

Do naredne prijateljske utakmice Crna Gora nastavlja pripreme za Svjestko prvenstvo. Izabranici Vladimira Gojkovića do 16. juna će trenirati na Škveru  a od 19. do 27. će pripreme nastaviti u Trebinju, gdje će raditi prvo sami, a potom  sa reprezentacijom  Francuske.