„Mladost“ maksimalnim učinkom do titule

Od četvrtka do sinoć je u organizaciji VK “Jadran” na Škveru održan drugi i turnir Prvenstva Crne Gore za mlađe kategorije za nade (igrači rođeni 2012. godine i mlađi).
U konkurciji šest ekipa: (“Budva”, “Jadran”, “Mladost” Bijela, “Akvatik Verde” i “Budućnost” iz Podgorice i “Primorac” Kotor), sigurnom, efikasnom i maštovitom igrom prvo mjesto je ubjedljivo osvojila ekipa „Mladosti“ koja je, poslije Kotora, i u Herceg Novom potvrdila da je najbolja, osvojivši titulu prvaka Crne Gore.

Dječaci i jedna djevojčica (Ivona Želalić) ekipe iz Bijele pobjedili su na Škveru: “ Jadran” 10:4 , “Budvu” 8:7, “Primorac” 9:4, “Akvatik Verde” 4:2 i “Budućnost” 14:10.

Podsjećamo, i na prvom turniru “Mladost” je bila ubjedljiva savladavši; “Jadran” 19:5, “Budvu” 12:6, “Primorac” 17:5, “Akvatik Verde” 5:1 i “Budućnost” 11: 4.

Titulu prvaka Crne Gore su osvojili: Bogdan Vujadinović, Savo i Vuk Krivokapić, Vuk Trojanović, Dušan Ilić (kapiten), Luka Vujović, Nemanja Ašanin, Ljubo Vujošević, Ivona Želalić, Uroš Deretić, Vojin Kvestek, Nemanja Radović, Nikola i Filip Simović, Luka Bosnić, Jovan Janda, Jovan Letić i Alen Mučić. Treneri “Mladosti” su Milo Želalić i Goran Krivokapić.

Mlade nade “Jadrana”, i pored velike borbenosti, rezultatski su kao i u Kotoru bili najslabiji sastav i ostali su na poslednjem mjestu.
Na turniru na Škveru izabranici Zorana Ivanovskog i Krsta Simovića poraženi su od: “Mladosti” 10:4, “Akvatik Verdea” 11:2, “Budve“ 11:1, „Budućnosti“ 12:3 i „Primorca“ 11:2 . Prošle sedmice u Kotoru su izgubili od: „Mladosti” 19:5, „Akvatik Verdea” 17:5, „Budve” 16:6, „Budućnosti” 12:5 i od „Primorca” 13:4.

Ekipa “Jadrana” u Kotoru i na Škveru je igrala u sastavu: Danilo Nikolić, Boris Mračević, Nikola Gudeljević, Vasilije Miljanić, Dražen Račević, Filip Đuričić, Pavle Naumović, Maksim Kosać, Nemanja Damjanović, Aleksa Jančić, Pavle Benderać, Maksim Vlaović, Pavle Radunović, Maksim Nikezić, Petar Njegovac, Pavle Andrić i Andrija Preočanin Treneri „Jadrana“ su bili Zoran Ivanovski i Krsto Simović.

Ostali rezultati turniru na Škveru: „Akvatik Verde” –„Primorac” 6:4, „Budva” – „Budućnost” 6:2, „Primorac” – „Budućnost” 9:5, „Akvatik Verde” – “Budućnost” 9:4, „Primorac” – „Budva” 6:4, „Budva” – „Akvatik Verde” 3:2.
Prvak je „Mladost” sa 30 bodova, drugo mjesto osvojila je ekipa “Akvatik Verde”, treći je „Primorac”, četvrta „Budva“ svi sa po 21 bodom, peta „Budućnost” sa 15 bodova.

Za „Primorac” su treće mjesto osvojili: Josip Vukašinović, Novak Vučetić, Luka Grbović, Luka Ševaljević, Damjan Milaš, Relja Gopčević, Dimitri Perov, Luka Zvicer, Vido Moskov, Blažo Paunović, Petar Roganović, Martin Janković, Pavle Bročić, Andrej Radulović, Filip Korobov, Filip Parteli i Ljubo Penda. Treneri su Igor Kostić i Marko Gopčević.