Младе „ајкуле“ сутра против Мађарске за бронзу

Наша У 16 ватерполо репрезентација није успјела да се пласира у финале Свјетског првенства, које се одржава на Малти.

Након што су јуче у четвртфиналу, у драматичном мечу и великим преокретом побиједили Грчку, након петераца, у полуфиналном дуелу зауставила их је Италија, која је славила 14:13 (2:3, 3:3, 0:1, 3:1, 6:5), након што је регуларни дио меча завршен 8:8.

Наш тим је био близу још једне велике побједе. У другој четвртини водио је 5:2 и 6:3, а пред посљедњих осам минута имали два гола предности 7:5.

Млади Италијани су се вратили у меч, да би минут и по прије краја Павле Дабић погодио за 8:7.

Италија је до изједначења дошла девет секунди прије краја поготком Пасквалеа Порција, а затим у извођењу петераца имала више среће.

Након пет серија без промашаја, голман Бјанки је зауставио шут нашег најмлађег репрезентативца, 14-годишњег Андреја Дурутовића, а Фумо савладао Марка Пејовића за пласман у финале.

Рачунајући и петерце, у тиму Црне Горе по три гола уписали су Павле Дабић и Стефан Вранеш, по два Стефан Крута и Данило Рогановић, а по један Петар Брновић, Лука Тодоровић и Андреј Дурутовић.

Тим Ненада Вуканића у борби за бронзу играће сутра од 18 часова против Мађарске, која је у другом полуфиналу убједљиво изгубила од Шпаније 14:6.