Mimoza kup: FK „Igalo“ u polufinalu

U završnoj utakmici grupe “A”, fudbaleri „Igala 1929“ zasluženo su savladali ekipu „Zlatibora“ ubjedljivim rezultatom 3:0. Kvalitetnom igrom od samog starta meča izabranici Sretena Avramovića su došli do važne pobjede i time obezbjedili polufinalni susret koji će se odigrati za dva dana.

U 34. minutu Igaljani su došli do prednosti, a upornost brzonogog Petra Đurkovića se isplatila. Do kraja je pratio akciju i efektnim pogotkom “matirao” čuvara mreže gostiju.

Imali su i gosti u par navrata situaciju da stignu do pogotka preko iskusnog napadača Luke Jovanića, ali na pravom mjestu bio je standardni čuvar mreže „Igala 1929“, Šaban Kolić.

U drugom poluvremenu ekipa „Igala“ je krenula ofanzivno ulaskom Siniše Stanisavića i Jovana Popovića.

Sjajna akcija isplatila se u 61. minutu, kada je talentovani Boško Borovnica dodao pas prema Jovanu Popoviću, koji je sjajno pronašao napadača „Igala 1929“, Sinišu Stanisavića koji je povećao prednost.

U 83. minutu nova akcija domaćih fudbalera. Ovog puta je sjajno centrirao brzonogi Stefan Dajević, a sjajni Boško Dujović efektno pogodio za konačnih FK „Igalo 1929“ – FK „Zlatibor“ 3:0.

Iz grupe “A” polufinalne susrete obezbjedili su FK „Igalo 1929“ i FK „Berane“, dok je na trećem mjestu FK „Zlatibor“.