Ватерполисти Црне Горе обезбиједили визу за ОИ у Паризу

Ватерполисти Црне Горе у осмини финала шампионата у Дохи побиједили су Румунију 12:9. Тиме су изборили пласман у четвртфинале Свјетског првенства и уједно осигурали визу за Олимпијске игре у Паризу.

„Ајкуле“ ће пети пут за редом представљати Црну Гору на Олимпијским играма, од Пекинга 2008. до Париза 2024. године, и једина су репрезентација која ће ићи на све Олимпијске игре од независности.

Црногорски ватерполисти до четвртфинала били су другопласирани у Ц групи са два тријумфа и поразом. Савладали су, након бољег извођења петераца, Сједињене Америчке Државе 16:15 и Јапан 13:11, а једини пораз доживјели су од Србије 14:6.

Румунија је била трећепласирана у Д групи – побиједила је Казахстан 25:3, а изгубила од Мађарске 15:8 и Италије 16:10.

Било је драме у дуелу са Румунијом, која је ишла на све или ништа, била под мањим притиском, и која је одиграла нападачки изузетну прву четвртину – ривал је имао и три гола предности, 4:1 и 5:2.
У другој четвртини су “ајкуле” показале да су боље, и добиле су је 4:1, захваљујући расположеним Перковићем и Аверком.
Када је Укропина у трећој четвртини погодио за 9:7 и први пут донио два гола предности, изгледало је да је отпор Румуна сломљен.
Међутим, у наредних пет минута и 44 секунде, наш тим није постигао гол, срећом противник није био тако убојит као у прва два периода, али довољно добар да смањи на 9:8 уочи последњих осам минута.
И све до последњег минута је било неизвјесности, а када је 64 секунде до краја Матковић са играчем више погодио за 12:9 све је коначно било готово.
По три гола постигли су Аверка и Перковић, два Укропина, по један Матковић, Василије Радовић, Попадић и Мачић.

У четвртфиналу Црна Гора ће играти са Шпанијом, првопласираном селекцијом групе А.