Љето 2026: Сервисне информације

Промјенљиво облачно и нестабилно, повремено киша, пљускови и грмљавина. Више падавине у другом дијелу дана, нарочито у сјеверним предјелима гдје су локално могуће и временске непогоде. Вјетар слаб до умјерен, током ноћи понегдје и појачан, сјеверни. Јутарња температура ваздуха од 13 до 25, највиша дневна од 20 до 34 степена.
ЦЕДИС
Из Цедис-а за данас нема најаваљених искључења струје на подручју Општине Херцег Нови.
ЗАБРАНА САОБРАЋАЈА
У Улици Спасића и Машере, на потезу од броја 66 до 94, до 6. јула ће бити забрањен саобраћај. Одлуку о измјени режима саобраћаја донио је Секретаријат за комуналне дјелатности, ради несметаног и безбједног полагања електро-каблова.
АУТОБУСКА СТАНИЦА
Овог јутра су на главну станицу стигли Божур из Београда, Банбус из Сремске Митровице, Феникс гиз из Новог Сада и Нео бас из Бања Луке. У наставку дана стижу Трансјуг и Ласта из Београда, Еуро лајн Параћин и Ниш експрес из Јагодине, Ројал и Ласта из Ниша, Јадран лајн из Крагујевца, Сирмиум бас из Ваљева, Гага турс из Чачка, Ленс из Новог Сада, Транс југ из Панчева и из Обреновца, Ласта из Смедерева…
Међуградски и локални саобраћај се одвијају по реду вожње. Више информација могуће је добити на бројеве тефона 031 321 225 и 069 017 100, или путем портала www.аутобускахерцегнови.цом
АЕРОДРОМ ТИВАТ
Са тиватског је данас први лет је ка Тел Авиву у 08:00, следећи је у 11, па у 14:20, 14:55 и 19:30. Ка Београду у 08:25, 11:50, 15:20, 16:10, 18:00, 18:45 и 19:10. Ка Истанбулу у 09:05 и 11:25, Лондону 10:5, 11:10, 11:35 и 14:55. Ка Кишињеву два лета у 09:40 и 13:30, ка Копенхагену такође два у 10:15 и 14:05. Остали летови су у 10 за Јереван, 10:35 Париз, 12:10 Барселону, 12:25 Баку, 12:45 Бирмингем, 13:05 Манчестер, 15:40 Берлин, 18:00 Таљин и 19:55 за Осло.
ТРАЈКЕТНИ ПРЕВОЗ
Трајекти са једне на другу обалу залива полазе на сваких 15 до 20 минута, у континуитету током цијелог дана и ноћи.
Цијена карте за мотор је 2,5 еура, за путничко возило 5 еура, а за комби 7,50 еура. За теретно комби возило, мало путничко возило и пик-ап са приколицом, минибусеве, камионе, комби возила и минибусеве са више од 9 сједишта, као и за камионе до 5 тона цијена карте је 10,50 еура. За комбије и камионе са приколицом и за камионе преко 5 тона карта кошта 14,50 еура. Цијена превоза трајектом за аутобусе је 17,50, за шлепере, приколичаре и аутобусе са приколицом 25,50, и за специјална возила са габаритима ван стандард 29 еура.
За грађане Херцег Новог и Тивта цијена за аутомобиле је 3 еура, са повлашћеном картом, а превоз је бесплатан за пјешаке и особе са инвалидитетом, бицикла, возила хитне помоћи, полиције, ватрогасна и војна возила.
ЖЕЉЕЗНИЧКИ ПРЕВОЗ
Међународни жељезнички превоз Црне Горе функционише према љетњег реду вожње до 14. септембра.
Полазак из Бара је у 09:00, а на станицу у Суботици стиже у 21:55. Из Суботице полази у 08:04, и на станицу Бар стиже у 21:10. Саобраћај је организован са пресиједањем на станици Бијело Поље. На релацији Суботица – Бијело Поље – Суботица путнике превози воз компаније Србијавоз, док ће на релацији Бар- Бијело Поље – Бар путници путовати возом Жељезничког превоза Црне Горе, који у свом саставу има климатизована путничка кола са сједиштима. Цијена возне карте у другом разреду на релацији Бар – Суботица износи 30,40 еура, док цијена карте на релацији Бар – Београд Центар/Земун износи 23,80 еура. Уз возну карту обавезна је резервација мјеста током читавог путовања, а цијена резервације мјеста у колима са сједиштима износи 3 еура. Ноћни међународни воз на релацији Бар – Београд Центар/Земун – Бар наставља да саобраћа према важећем реду вожње.



