Каратисти „Бијеле“ на Првенству Европе на корак до медаље

Каратиста „Бијеле“ Ненад Ђуричић бориће се у недељу на Европском шампионату за кадете, јуниоре и сениоре у Прагу за бронзану медаљу.

Ненад је у првом мечу савладао репрезентативца Норвешке 9:0, да би у другом изгубио од Португалца 1:3. Такмичар из Португала је остварио пласман у финале, што је Ђуричићу отворило пут да кроз репесаж дође до медаље.
Он је у првом репесажном мечу побједио епрезентативца Ирске резултатом 4:0, у другом репрезентативца Италије 8:1.
У мечу за медаљу у Ненад ће се борити са репрезентативцем Хрватске.

Други представник карате клуба „Бијела“ на шампионату Европе, Немања Микулић у јаком жребу у категорији до 84 килограма у првом колу је савладао репрезентативца Србије резултатом 4:0, у другом колу представника Азербејџана, освајача европских медаља, резултатом 2:0, у трећем репрезентативца Турске, освајача Свјетских и Европских медаља, резултатом 1:0.

Нажалост, Немања за улазак у финале губи од репрезентативца Јерменије 1:1 (предност првог поена).

У недељу у борби за медаљу противник му је представник Грчке.