Kadeti Crne Gore plasirali se u finale petercima protiv Grčke

Naša U 16 vaterpolo reprezentacija plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva, koje se održava na Malti. Izabranici Nenada Vukanića su sinoć gubili  od Grčke 11:6 na kraju treće četvrtine, da bi fantastičnom  serijom 5:0 u posljednjih osam minuta stigli do nerješenog rezultata  (11:11) i izborili peterce, u kojima je golman Marko Pejović  sa dvije odbrane otvorio put do veličanstvene pobjede 15:14 (2:4, 3:3, 1:4, 5:0, 4:3).

U regularnom dijelu utakmice blistao je Danilo Roganović, koji je sa pet golova bio najefikasniji i zvanično najbolji pojedinac meča, ali su svi mladići, koje vodi Nenad Vukanić i koji su prošlog ljeta osvojili  u Podgorici evropsko srebro, pokazali izuzetan karakter, uz talenat koji je odavno prepoznat.Ostali strijelci u četvrtfinalu su  u regurnom dijelu utakmice su Andrej Durutović (dva), Luka Todorović, Stefan Vraneš, Luka Dragović i  Pavle Dabić  po jedan, Durutović, Roganović, Vraneš i Todorović bili su sigurni  u izvođenju peteraca.

U prvoj fazi elminacionog duela u osmini finala selekcija Crne Gore je pobijedila  Australiju  8:5. Prije Australije, Crna Gora je u grupi bila ubjedljiva protiv Slovenije 22:6, Južne Afrike 18:6 i Egipta 12:4.

Generacija, koja je prošle godine osvojila evropsko srebro u Podgorici, u polufinalu  će igrati protiv Italije, večeras od 19.30 časova.