“Јадрану” побједа, “Савони” четвртфинале Евро купа

Ватерполисти “Јадрана” вечерас су у Требињу, у реванш мечу осмине финала Евро купа, савладали италијанску “Савону” 13:12 (3:4, 2:2, 5:3, 3:3). Гардашевић и саграчи нису успјели да надокнаде минус од шест голова из првог сусрета, али су на достојан начин завршили наступ на европској сцени за ову сезону.

Момци тренера Петра Радановића су у првом мечу у Италији поражени 16:10, најављивали су борбу до последњих атома снаге, најављивали су побједу, а потајно се надали чуду.

Међутим, Богдан Ђурђић и саиграчи су одлично отворили утакмицу, водили 2:0, добили прву четвртину 4:3, а на полувремену резултат је био 6:5 за “Савону”. Разлика из Лигурије је била недостижна, али ватерполисти “Јадрана” су у преосталих 16 минута вечерашње утакмице потврдили да заслужују европску сцену и доказали да могу да се носе и са буџетски квалитетнијим саставима. Повели су у другом минуту треће четвртине и најавили узбуђења на крају овог двомеча са италијанским представником. На сваки гол шампиона Црне Горе, “Савона” је имала одговор, прије свега захваљујући центрима Лоренцу Брунију и Николу Рокију који су били превелики терет за бекове тима са Шквера.

Головима Јована Вујовића и Ивана из петерца, “Јадран” води 12:10. “Савона” је са играчем више смањила на 12:11 преко Балажа Ердељија. До краја је постигнут по један гол на обје стране и сусрет на базену на Абазовини је завршен.

Стријелци за “Јадран”: Иван Нагаев четири, Јован Вујовић три, Урош Вучуровић и Лазар Вукићевић по два, Данило Радовић и Матија Сладовић по један. Најефикаснији у саставу “Савоне” били су Лоренцо Бруни са три, Богдан Ђурђић и Николо Роки са по два гола.

“Јадран” је сезону почео у Лиги шампиона, али се након групне фазе преселио у Европа куп, а све утакмице као домаћин играо је у Требињу.

“Јадран” је завршио европску причу, освојио је трофеј у Купу Црне Горе, а сада се окреће обавезама  у домаћем првенству и све снаге усмјерава ка освајању титуле првака Црне Горе, која доноси мјесто у Лиги шампиона за наредну сезону.

Прва домаћа обавеза Мартина Гардашевића и саграча је дерби сусрет 3. кола Првенства са “Приморцем” 3. априла на Шкверу.