JADRANU DERBI PROTIV PARTIZANA

U vrlo zanimljivoj i dramatičnoj utakmici, vaterpolisti Jadrana su u četvrtom kolu „A” grupe Regionalne lige u Beogradu pobjedili Partizan 7:6 (1:3, 2:1, 3:2, 1:0).

Partizan je bolje otvorio utakmicu, vodio je poslije prve četvrtine sa 3:1, ali se momci trenera Petra Radanovića nisu predavali i držali su rezultatsku neizvjesnost, tražeći u finišu utakmice šansu i u tome su uspjeli. Nakon neriješenog rezultata u trećoj četvrtini 6:6, posljednjih osam minuta je u potpunosti pripalo timu iz Herceg Novog. Prednjačio je golman  Darko Đurović, koji je odbranio i peterac Stefanu Mitroviću. Gol odluke koji je donio tri boda ekipi sa Škvera, postigao je Dimitrije Obradović.

Golove za Jadran su postigli: Marko Petković i Martin Gardašević po dva, Uroš Vučurović, Dimitrije Obradović, Danilo Radović po jedan.

Strijelci za Partizan su bili: Stefan Mitrović dva, Petar Jakšić, Milan Aleksić, Aleksandar Boven, Filip Radojević po jedan gol.

Jadran iz Herceg Novog, poslije pobede nad Budvom 10:6, odnosno poraza od Novog Beograda 18:9 i Juga 15:13, večeras će igrati sa ekipe Šapca.

Sutra u šestom kolu Jadran igra sa prvakom Hrvatske ekipom mladosti iz Zagreba.