Jadran zvanično bez plasmana u završnici Lige šampiona

U petom kolu „C“ grupe Lige šampiona na Poljudu u Splitu, novski Jadran izgubio je od hrvatskog imenjaka 16:14 (2:3, 3:2,7:5, 4:4). Bila je to utakmica efikasnih napada, slabih odbrana i lošeg učinka golmana.

Po tradiciji dobar početak kapitena Gardaševića i saigrača koji su u prvoj četvrtini  imali prednost i od dva gola (3:1). Domaćin je uzvratio serijom 4:0, sa tri gola iz čiste igre i realizacijom peterca. Do poluvremena Nagajev je sa dva  gola izjednačio na 5:5 .

U trećoj četvrtini  ekipe igraju praktično bez odbrana  i u tih osam minuta igre  uslijedila je prava goleada na obje strane. Sladović je doveo ekipu Petra Radanovića  u vođstvo da bi se tada splitski napad raspucao. Prije svih Marinić-Kragić i Đuro Radović su pogađali  mrežu rivala koji se nije predavao. Bilo je 12:9 da bi u poslednjem sekundu tog dijela Nagajev smanjio iz peterca.

Do kraja, šampion Crne Gore uspio je da izjednači na 12:12, zatim  13:13. U utakmici gdje odbrane nisu funkcionisale, domaći  Jadran  je poveo sa dva gola razlike  15:13 i 16:14. Posle tajma auta Petra Radanovića Nagajev nije uspio da još jednom smanji prednost rivala i  Jadran splitski osigurao je nastavak takmičenja u Ligi šampiona.

Strijelci za  Jadran HN  su bili: Ivan Nagajev šest, Danilo  Radović tri, Matija Sladović dva, Martin Gardašević, Dimitri Holod i  Jovan Vujović po gol. Za splitski Jadran  strijelci su bili: Bukić pet, Marinić-Kragić četiri, Đuro Radović tri, Butić, Ćagalj, Fatović i Harkov po gol.

U drugoj utakmici ove grupe Ferencvaroš je deklasirao Crvenu zvezdu 20:6 (4:2, 5:2, 5:0, 6:2) i na taj način obezbjedio prvo mjesto u grupi.

Tabela: Ferncvaroš 15,  Jadran (Split) 9, Crvena Zvezda 4 i Jadran (HN) 2 boda.

Jadranu ostaje da 5. decembra sa Crvenom Zvezdom u Beogradu osigura poziciju tri u grupi i bolji status u žrebu u osmini finala Evro kupa. U subotu 25. novembra Jadran (HN) dočekuje Jadran (Split) na Škveru ili u Trebinju.