Јадран званично без пласмана у завршници Лиге шампиона

У петом колу „Ц“ групе Лиге шампиона на Пољуду у Сплиту, новски Јадран изгубио је од хрватског имењака 16:14 (2:3, 3:2,7:5, 4:4). Била је то утакмица ефикасних напада, слабих одбрана и лошег учинка голмана.

По традицији добар почетак капитена Гардашевића и саиграча који су у првој четвртини  имали предност и од два гола (3:1). Домаћин је узвратио серијом 4:0, са три гола из чисте игре и реализацијом петерца. До полувремена Нагајев је са два  гола изједначио на 5:5 .

У трећој четвртини  екипе играју практично без одбрана  и у тих осам минута игре  услиједила је права голеада на обје стране. Сладовић је довео екипу Петра Радановића  у вођство да би се тада сплитски напад распуцао. Прије свих Маринић-Крагић и Ђуро Радовић су погађали  мрежу ривала који се није предавао. Било је 12:9 да би у последњем секунду тог дијела Нагајев смањио из петерца.

До краја, шампион Црне Горе успио је да изједначи на 12:12, затим  13:13. У утакмици гдје одбране нису функционисале, домаћи  Јадран  је повео са два гола разлике  15:13 и 16:14. После тајма аута Петра Радановића Нагајев није успио да још једном смањи предност ривала и  Јадран сплитски осигурао је наставак такмичења у Лиги шампиона.

Стријелци за  Јадран ХН  су били: Иван Нагајев шест, Данило  Радовић три, Матија Сладовић два, Мартин Гардашевић, Димитри Холод и  Јован Вујовић по гол. За сплитски Јадран  стријелци су били: Букић пет, Маринић-Крагић четири, Ђуро Радовић три, Бутић, Ћагаљ, Фатовић и Харков по гол.

У другој утакмици ове групе Ференцварош је декласирао Црвену звезду 20:6 (4:2, 5:2, 5:0, 6:2) и на тај начин обезбједио прво мјесто у групи.

Табела: Фернцварош 15,  Јадран (Сплит) 9, Црвена Звезда 4 и Јадран (ХН) 2 бода.

Јадрану остаје да 5. децембра са Црвеном Звездом у Београду осигура позицију три у групи и бољи статус у жребу у осмини финала Евро купа. У суботу 25. новембра Јадран (ХН) дочекује Јадран (Сплит) на Шкверу или у Требињу.