Jadran porazom prepustio Primorcu prvo mjesto u ligaškom dijelu Kupa

Od dolaska Ranka Perović na klupu Primorca ekipa iz Kotora postiže odlične rezultate posebno u Kupu. To je večeras potvrdio branilac trofeja u duelu na Škveru pobjedivši domaći Jadran 15:12 (3:3, 4:3, 3:4, 5:2). Osvojili su prvo mjesto u ligaškom dijelu sa 13 bodova i igraće 22. decembra sa Jadranom u finalu za prvi trofej u ovoj sezoni.

U prvoj četvrtini Jadran je tri puta imao prednost. Strijelci za Jadran bili su Martin Gardašević, Danilo Radović i Matija Sladović. Za Primorac strijelci su bili Vuk Drašković dva puta i Petar Vujošević.

Početkom druge četvrtine, Primorac je preko Marka Mršića poveo 4:3. U tom dijelu igre domaći su djelovali bezidejno u napadu, pa se u strijelce upisao i Vuk Drašković za 5:3. Novljanin Filip Gardašević je donio svom novom klubu plus tri – 6:3. Jovan Vujović je smanjio na 4:6, ali je već u sledećem napadu Đorđije Stanojević bio precizan – 7:4. Do kraja poluvremena, Jadran je preko Danila Radovića i Pavela Kalturina stigao do 6:7.

I u drugom dijelu utakmice odbrane nijesu bile na visini zadatka. Primorac preko Marko Mršić je poveo 8:6, Džejk Muskat smanjuje na 7:8, Đorđije Stanojević uzvraća za 9:7, a Danilo Radović ostavlja svoj tim u igri 8:9. Poslije peterca Danila Radovića rezultat je 9:9. Primorac se nije predavao, a stijelac je Uglješa Vukasović. U samom finišu, treće četvrtine izjednačio je na 10:10 Danilo Radović.

U poslednjoj četvrtini došlo je do raspleta. Jovan Vujović je donio prednost Novljanima – 11:10, a Bojan Paunović izjednačenje – 11:11. I Radović je pogodio za 12:11, a Vuk Drašković za 12:12. Drašković je donio prednost Kotoranima 13:12. Na tri minuta prije kraja, Filip Gardašević je bio precizan za 14:12. Aljoša Mačić postavio je konačan rezultat 15:12 za Primorac.

Golove za Jadran, postigli su: Danilo Radović pet, Jovan Vujović i Martin Gardašević po dva, Pavel Kalturin, Džejk Muskat i Matija Sladović po jedan.

Golove za Primorac, postigli su: Vuk Drašković pet, Filip Gardašević, Đorđije Stanojević i Marko Mršić po dva, Aljoš Mačić, Uglješa Vukasović, Bojan Paunović, Petar Vujošević po jedan.

Tabela: Primorac 13, Jadran 10, Budva 3 i Kataro bez bodova.

Vaterpolisti Jadrana priliku za popravni imaće 22. decembra. Trofej u Kupu Crne Gore brani Primorac, a šampionski tron, Jadran iz Herceg Novog.

Prije toga u ligaškom dijelu Kupa sutra igraju Budva-Kataro u 5. kolu. Poslednje, 6. kolo lige Kupa na programu je 17. decembra kad Jadran dočekuje Budvu, a Kataro Primorac.