Јадран одбранио титулу шампиона Црне Горе

Ватерполисти Јадрана одбранили су титулу првака Црне Горе, пошто су вечерас у четвртом мечу финала савладали Приморац у Котору 9:8. Био је то трећи тријумф тима Петра Радановића у четвртом дуелу финала, први у гостима, којим је серија и окончана.

Јадран је наметнуо ритам игре на старту овог дуела и контролисао је резултат од првог до последњег судијског звиждука. У прве двије четвртине све је полазило за руком играчима екипе са Шквера

Одбрана је била гранитна као и у ранијим сусретима финалне серије. Дарко Ђуровић је имао четири сјајне интервенције, а са друге стране, предност Новљанима од 3:0, донијели су Димитрије Обрадовић, Јован Вујовић и Матеј Черај.

У другој четвртини слична слика у базену. Домаћи играчи нису успјевали да нађу рјешење за бедем испред гола Јадрана, Ђуровић је наставио са одличним одбранама, а Мартин Гардашевић је постигао гол за 4:0. Тек у 14. минуту утакмице, Душан Матковић је успио да погодио мрежу одличног Ђуровића за 1:4.

До краја ове четвртине, Марко Мршић је постигао гол за 2:4. Из двије муњевите контре, Јадран је наговјестио побједу јер је повео са 6:2, головима Јакет Муската и Марка Петковића.

Међутим, у другом дијелу утакмице ни Приморац није желио да се преда. Имао је вјетар у леђа са трибина, бројни навијачи дошли су да подрже свој тим у трци за најдрагоцјени трофеј. Которани су  преко Марка Мршића стигли до 3:6 затим је Данило Радовић био сигуран за 3:7. До краја треће четвртине, Марко Мршић је постигао још један гол за 4:7.

Током завршних осам минута игре, Вук Драшковић је сигуран за 5:7. Напад гостију је затајио, али је одбрана и даље била на високом нивоу. Домаћи су пропустили два напада да стигну до минус један, а тај пропуст казнио је Урош Вучуровић за 8:5. Узвратио је Угљеша Вукасовић за 6:8.

На два минута прије краја, Аљоша Мачић је најавио неизвјесност – 7:8.  Услиједио је фаул у нападу Јадрана. Приморац је имао напад са играчем више, а Аљоша Мачић је изједначио на 8:8.

У финишу утакмице Јован Вујовић је успио да погоди гол сјајног голмана Алесандра Краља – 9:8. Марко Мршић није био прецизан за гол за продужетак и петерце. И славље могло је да почне!

Голове за Јадран постигли су: Јован Вујовић 2, Димитрије Обрадовић, Јаке Мускат, Матеј Черај, Данило Радовић, Мартин Гардашевић и Марко Петковић по 1.

Голове за Приморац постигли су: Марко Мршић 3, Аљоша Мачић и Вук Драшковић по 2, Душан Матковић 1.

Предсједник ВПСЦГ Ђуро Марић по завршетку утакмице уручио је сребрене медаље ватерполистима Приморца и златна одличја играчима Јадрана. Шампионски пехар је у рукама капитена Јадрана Марка Петковића!