„Jadran m-tel“ odškrinuo vrata Lige šampiona

Vaterpolisti “Jadrana m-tel” večeras su u Dubrovniku u drugoj utakmici A grupe kvalifikacija za Ligu šampiona pobjedili domaći “Jug” 14:12 (3:5, 5:1, 4:3, 2:3), i otvorili vrata za plasman u Ligu šampiona.

Poslije vođstva “Jadrana m-tel”, domaći vaterpolisti su preokrenuli rezultat i poveli 2:1. Uzvratio je Matija Sladović izjednačivši rezultat, a do kraja četvrtine “Jug” je poveo 4:2. Izabranici Vladimira Gojkovića su smanjili preko Milojevića na 4:3, a zatim je domaćin poveo 5:3.

Na startu druge četvrtine obje ekipe su bile efikasne. Vuk Milojević je pogodio za 4:5, Rino Burić za 6:4, a Uroš Vučurović za 5:6. Izjednačenje je donio Đorđe Lazić – 6:6, a zatim je proradio odlični Dmitri Holod koji je poslije kontre donio “Jadranu” prednost – 7:6. Vaterpolisti “Juga” su stali a  ekipa Vladimira Gojkovića je bila nezadrživa. Kapiten Ivović je povisio rezultat na 8:6.

I u trećoj četvrtini Novljani preko Dmitrija Holoda dolaze do prednosti od 9:6. Iskusni  Maro Joković pokušava da uhvati priključak za svoju ekipu. Smanjio je na 7:9, a zatim je došlo do prekida zbog nestanka struje na bazenu u Gružu. Kada je utakmica nastavljena svoju seriju je počeo Vasilije Radović,  “Jadran m-tel vodi  10:7, a prednost smanjuje Vlaho Pavlić. Vasilije Radović je ponovo pogodio – 11:8, ali je uzvratio Maro Joković – 9:11.  Trećim vezanim golom olimpijac Vasilije Radović potvrđuje da je večeras pod Srđem bilo večeNovljana – 12:9.

“Jug” je preko Vlaha Pavlića smanjio na 10:12, a Dmitri Holod pogodio za 13:10. Filip Kržić je smanjio na 11:13, Dubrovčani su  imali još dva napada sa igračemviše, nisu uspjeli da stignu do minus jedan, a Holod je pogodio za 14:11. U samoj završnici smanjio je Rino Burić, postavivši konačan rezultat.

Golove za “Jadran m-tel postigli su: Dmitri Holod četiri, Vasilije Radović tri, Vuk Milojević dva, Matija Sladović, Aleksandar Ivović, Đorđe Lazić, Danilo Radović i Uroš Vučurović po jedan. Strijelci za”Jug” su bili: Rino Burić tri, Marko Žuvela, Vlaho Pavlić i Maro Joković po dva, a Flip Kažić,  Serhi Kabanjasi   i Toni  Mozara po gol.

Novljani su na pragu grupne faze Ligešampiona, ali će morati da zadrže visok nivo igre do kraja turnira, u duelima protiv “Barselone” i “Dinama” iz Bukurešta. Podsjećamo, u prvom kolu “Jug” je slavio protiv ”Dinama” 15:8, dok je “Jadran” imao lakši trening protiv “Banja Luke” – 35:3.

Sledeća prepreka je “Dinamo”, a utakmica je na programu sutra u 12.30 minuta. U nedelju  od 10.30 “Jadran” igra sa španskom “Barselonom”. Samo pobjednik ide u Ligu šampiona, a ako u Dubrovniku budu prvi čekaju ih “Barseloneta”, “Marsej” i “Vašaš”.