Jadran i Primorac nastavljaju trku u Kupu

Večeras je bio na programu četvrto kolo ligaškog dijela Kupa Crne Gore. Jadran je na  Škveru pobijedio Kataro 14:10 (5:3, 3:3,4:1 2:3) i obezbijedio plasman za veliko finale sa Primorcem vjerovatno u Podgorici.

Bila je to skoro rutinska pobjeda ekipe Petra Radanovića. Susret u kojem je trener Jadrana često rotirao i dao raspored i minutažu gotovo svim igračima. Raspoloženi Radovići Danilo i Vasilije uz povratnika Jovana Vujovića  nijesu dozvoli ekipi iz Kotora da ugrozi prednost domaće ekipe iz prvog poluvremena. U redovima Katara blistao je Dušan Milaš koji je čak šest  puta savladao Darka Đurovića i svoj tim  doveo u zonu mogućeg preokreta (13:10). Ipak, Danilo Radović svojim trećim golom otklonio je eventalnu trku za priključenje i iznenađenje na Škveru.

Strijelci za Jadran: Danilo Radović, 3, Vasilije Radović, Vujović, Sladović i  Stevović po 2, Muskat, Khalturin i Vukićević po gol.

Strijelci za Kataro:Milaš 6,Vičević, Vasović, Nikaljević i Marković po gol.

U drugoj utakmici ovog kola u Budvi Primorac je pobijedio Budvu 15:9 ( 4:2, 5:2, 3:3, 3:2)

Plasman :Jadran i Primorac po 10,Budva 3 i Kataro bez bodova.

U petom kolu u petak 9. decembra igraju Jadran-Primorac i Budva –Kataro.