Jadran bez baraža, sezonu nastavljaju u Evrokupu

Vaterpolisti Jadrana eliminisani su u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona od domaćina Barselone 13:12 (2:5, 4:2, 5:3, 2:2), pa će evropsku sezonu nastaviti u kvalifikacijama za Evrokup.

Novljani su pokazali dobru igru, u prvoj četvrtini vodili su 5:2, na poluvremenu rezultat je bio 7:6. Uoči posljednje četvrtine bilo je 11:10 za Barselonu, ali je Čaraj brzo donio izjednačenje 11:11. Garsija i Malarah su nakon toga imali mini seriju, kojom je Barselona stigla do pobjede i mjesta u baražu.

Golove za Jadran su postigli: Vasilije Radović i Danilo Radović po tri, Pavel Kalturin, Radživon Zizudin, Martin Gardašević, Džejk Muskat, Matija Sladović i Matej Čaraj po jedan.

Podsjećamo, po dvije najbolje ekipe iz grupe nastaviće takmičenje u Ligi šampiona, dok će trećeplasirane i četvrtoplasirane sezonu nastaviti u Eurokupu, gdje ih čeka drugo kolo kvalifikacija.